Apartment Management System - en to uk translation catalogue (1158 entries)

en:  (Allotted)
uk:  (Виділено)

en:  Unit
uk:  одиниця

en:  Unit
uk:  одиниця

en: (Occupied)
uk: (Зайнятий)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
uk: (відфільтровано з _MAX_ записів)

en: / per
uk: / пер

en: 12/31/2017
uk: 31.12.2017

en: : activate to sort column ascending
uk: : активуйте для сортування стовпців за зростанням

en: : activate to sort column descending
uk: : активуйте для сортування стовпців за спаданням

en: A/C Holder Name
uk: Ім'я власника кондиціонера

en: API Key
uk: Ключ API

en: APP Icon
uk: Значок APP

en: Access Right
uk: Право доступу

en: Access Rights
uk: Права доступу

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Account Holder Name
uk: Ім'я власника рахунку

en: Account Information
uk: Інформація про обліковий запис

en: Account No
uk: Номер рахунку

en: Account Number
uk: Номер рахунку

en: Account Type
uk: Тип рахунку

en: Accountant
uk: Бухгалтер

en: Accountant Access Right
uk: Право доступу бухгалтера

en: Accountant Deleted Successfully.
uk: Бухгалтер успішно видалено.

en: Accountant Information
uk: Інформація про бухгалтера

en: Accountant Inserted Successfully.
uk: Бухгалтер успішно вставлено.

en: Accountant Updated Successfully.
uk: Бухгалтер успішно оновлено.

en: Accountant deleted successfully
uk: Бухгалтер успішно видалено

en: Accountant inserted successfully.
uk: Бухгалтер успішно вставлено.

en: Accountant updated successfully.
uk: Бухгалтер успішно оновлений.

en: Accounts
uk: Облікові записи

en: Action
uk: Дія

en: Active
uk: Активний

en: Active Suggestion
uk: Активна пропозиція

en: Activity For Facility Booking
uk: Діяльність для бронювання об'єктів

en: Activity Name
uk: Назва діяльності

en: Add
uk: додати

en: Add Accountant
uk: Додати бухгалтера

en: Add Activity
uk: Додати активність

en: Add Activity For Facility Booking
uk: Додайте дію для бронювання об'єкта

en: Add Asset
uk: Додати актив

en: Add Assets
uk: Додати активи

en: Add Assets Category
uk: Додати категорію активів

en: Add Assign Slot
uk: Додати слот призначення

en: Add Booking Facility
uk: Додати засіб бронювання

en: Add Building
uk: Додати будівлю

en: Add Building Category
uk: Додайте категорію будівлі

en: Add Category
uk: Додати категорію

en: Add Charges
uk: Додати нарахування

en: Add Charges Email Template
uk: Додайте шаблон електронного листа про стягнення плати

en: Add Charges Template
uk: Додати шаблон нарахувань

en: Add Charges Types
uk: Додайте типи стягнень

en: Add Complaint
uk: Додати скаргу

en: Add Complaint Email Template
uk: Додайте шаблон електронного листа зі скаргою

en: Add Complaint For Admin
uk: Додати скаргу для адміністратора

en: Add Complaint For Admin Email Template
uk: Додати скаргу для шаблону електронної пошти адміністратора

en: Add Complaint Template
uk: Додайте шаблон скарги

en: Add Compound
uk: Додати сполуку

en: Add Designation
uk: Додати позначення

en: Add Document
uk: Додати документ

en: Add Event
uk: Додати подію

en: Add Event Email Template
uk: Додайте шаблон електронного листа про подію

en: Add Event Template
uk: Додати шаблон події

en: Add Expense
uk: Додати витрати

en: Add Expense Types
uk: Додайте типи витрат

en: Add Facility
uk: Додати заклад

en: Add Gatekeeper
uk: Додайте Gatekeeper

en: Add Image
uk: Додати зображення

en: Add Income
uk: Додати дохід

en: Add Inventory
uk: Додати інвентар

en: Add Inventory Unit Category
uk: Додайте категорію одиниці запасів

en: Add Invoice
uk: Додати рахунок-фактуру

en: Add Member
uk: Додати учасника

en: Add Message
uk: Додати повідомлення

en: Add More Entry
uk: Додати більше записів

en: Add More Gate
uk: Додати додаткові ворота

en: Add More Unit
uk: Додати ще одиницю

en: Add New
uk: Додати новий

en: Add New FAQ
uk: Додати новий FAQ

en: Add New Photo Gallery
uk: Додати нову фотогалерею

en: Add New Rules
uk: Додати нові правила

en: Add Notice
uk: Додати повідомлення

en: Add Notice Email Template
uk: Додайте шаблон електронної пошти сповіщення

en: Add Notice Template
uk: Додати шаблон повідомлення

en: Add Or Remove
uk: Додати або видалити

en: Add Other User In system Template
uk: Додати іншого користувача в системний шаблон

en: Add Payment
uk: Додати платіж

en: Add Residential Unit
uk: Додати житлову одиницю

en: Add Rule
uk: Додати правило

en: Add Service
uk: Додати послугу

en: Add Slot
uk: Додати слот

en: Add Staff Category
uk: Додайте категорію персоналу

en: Add Staff Check-In
uk: Додайте реєстрацію персоналу

en: Add Staff Checkin
uk: Додайте реєстрацію персоналу

en: Add Staff Member
uk: Додати співробітника

en: Add Tax
uk: Додати податок

en: Add Types
uk: Додайте типи

en: Add Unit Category
uk: Додайте категорію підрозділу

en: Add Visitor Request
uk: Додати запит відвідувача

en: Add visit Reason
uk: Додайте причину відвідування

en: Address
uk: Адреса

en: Address Information
uk: Інформація про адресу

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: All
uk: всі

en: All Accountants
uk: Всі бухгалтери

en: All Committee Member
uk: Всі члени комітету

en: All FAQ
uk: Усі FAQ

en: All Gatekeeper
uk: Весь Гейткіпер

en: All Member
uk: Усі учасники

en: All Members
uk: Усі учасники

en: All Month
uk: Весь місяць

en: All Staff Member
uk: Весь персонал

en: All User
uk: Усі користувачі

en: All Users
uk: Всі користувачі

en: Alloted Slots
uk: Виділені слоти

en: Allotted
uk: Виділений

en: Allotted Start to End Date
uk: Відведена дата початку до кінця

en: Allow Member To Multiple Units
uk: Дозволити учасникам до кількох блоків

en: Allow booking for multiple days
uk: Дозволити бронювання на кілька днів

en: Already booking this facility Between this date.
uk: Уже заброньовано цей об’єкт між цією датою.

en: Already booking this facility Between this time.
uk: Уже заброньовано цей об’єкт Між цим часом.

en: Alt . Mobile Number
uk: Альт. Номер мобільного

en: Alt Mobile Number
uk: Альтернативний мобільний номер

en: Amount
uk: Сума

en: Amount After Discount
uk: Сума після знижки

en: Amount Charge
uk: Сума нарахування

en: Announcement
uk: Оголошення

en: Apartment Address
uk: Адреса квартири

en: Apartment Logo
uk: Логотип квартири

en: Apartment Management
uk: Управління квартирою

en: Apartment Management System
uk: Система управління квартирою

en: Apartment Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete housing society or neighborhood maintenance tasks. It has different user roles like Admin, Resident members, Gatekeeper and Accountant Users.
uk: Система керування квартирами для плагіна wordpress — ідеальний спосіб керувати повними завданнями житлового товариства чи обслуговування мікрорайону. Він має різні ролі користувачів, як-от адміністратор, постійні учасники, гейткіпер і бухгалтер.

en: Apartment Name
uk: Назва квартири

en: Apartment Number
uk: Номер квартири

en: Apartment Type
uk: Тип квартири

en: Approve
uk: Затвердити

en: Approved
uk: Затверджено

en: Approved Facility Template
uk: Затверджений шаблон закладу

en: Approved Notice
uk: Затверджене повідомлення

en: Approved Visitor Request Email Template
uk: Схвалений шаблон електронного листа із запитом відвідувача

en: Approved Visitor Request Template
uk: Затверджений шаблон запиту відвідувача

en: Apr
uk: квіт

en: April
uk: квітень

en: Are you sure want to delete this record?
uk: Ви справді хочете видалити цей запис?

en: Are you sure you want to delete this record?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити цей запис?

en: Asset
uk: Актив

en: Asset Category
uk: Категорія активів

en: Asset Cost
uk: Вартість активу

en: Asset Details
uk: Відомості про активи

en: Asset Information
uk: Інформація про активи

en: Asset List
uk: Список активів

en: Asset Name
uk: Назва активу

en: Asset No
uk: № активу

en: Asset Number
uk: Номер активів

en: Asset inserted successfully
uk: Ресурс успішно вставлено

en: Asset updated successfully.
uk: Ресурс успішно оновлено.

en: Asset/ Inventory Tracker
uk: Відстеження активів/інвентаризації

en: Assets
uk: Активи

en: Assets & Inventory
uk: Активи та інвентар

en: Assets / Inventory Tracker
uk: Відстеження активів / інвентаризації

en: Assets Category
uk: Категорія активів

en: Assign Gate
uk: Призначити ворота

en: Assign Parking Slot Template
uk: Призначити шаблон місця для паркування

en: Assign Slot
uk: Призначити слот

en: Assign Slot Details
uk: Призначити деталі слота

en: Assign Slot Email Template
uk: Призначити шаблон електронної пошти для слота

en: Assign Slot Information
uk: Призначити інформацію про гніздо

en: Assign Slot Link
uk: Призначити посилання на слот

en: Assigned Gate
uk: Призначені ворота

en: Aug
uk: серп

en: August
uk: серпень

en: Australian Dollar
uk: Австралійський долар

en: Authentication Key
uk: Ключ автентифікації

en: Available
uk: в наявності

en: Back to wp-admin
uk: Назад до wp-admin

en: Badge ID
uk: ID значка

en: Bank Details
uk: Банківські реквізити

en: Bank Name
uk: Назва банку

en: Bank Transfer
uk: Банківський переказ

en: Bill Date
uk: Дата рахунку

en: Billing Period
uk: Розрахунковий період

en: Book For
uk: Книга Для

en: Book For Activity
uk: Книга для діяльності

en: Booked
uk: Заброньовано

en: Booked User Name
uk: Заброньоване ім'я користувача

en: Booking Charge
uk: Плата за бронювання

en: Booking Charges
uk: Плата за бронювання

en: Booking Date
uk: Дата бронювання

en: Booking Facilities
uk: Засоби бронювання

en: Booking Facility
uk: Засіб бронювання

en: Booking Facility Details
uk: Деталі закладу бронювання

en: Booking For From Date
uk: Бронювання на дату з

en: Booking For From Time
uk: Бронювання на час

en: Booking For To Date
uk: Бронювання на дату

en: Booking For To Time
uk: Бронювання на час

en: Booking Status
uk: Статус бронювання

en: Brazilian Real
uk: бразильський реал

en: Building
uk: будівля

en: Building Block
uk: Будівельний блок

en: Building By Unit
uk: Будівля за одиницею

en: Building Category
uk: Категорія будівлі

en: Building Information
uk: Інформація про будівлю

en: Building Name
uk: Назва будівлі

en: Building Units
uk: Будівельні одиниці

en: Building Units settings
uk: Параметри будівельних одиниць

en: Building/Group
uk: Корпус/Група

en: By Date
uk: За датою

en: By Hour
uk: По годинах

en: COMPOUND:
uk: З'ЄДНАННЯ:

en: Calendar
uk: Календар

en: Canadian Dollar
uk: канадський долар

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Card
uk: картка

en: Care Taker
uk: Доглядальниця

en: Cash
uk: Готівка

en: Category
uk: Категорія

en: Category Name
uk: Назва категорії

en: Category:
uk: Категорія:

en: Charge Calculate By
uk: Плата Розрахувати за

en: Charge Calculate By
uk: Плата Розрахувати за

en: Charge Deleted successfully.
uk: Плату успішно видалено

en: Charge End Date
uk: Дата закінчення платежу

en: Charge Per
uk: Плата за

en: Charge Period
uk: Період зарядки

en: Charge Saved successfully.
uk: Плату успішно збережено

en: Charge Start Date
uk: Дата початку стягнення плати

en: Charge Type
uk: Тип заряду

en: Charge Updated successfully.
uk: Плату оновлено успішно.

en: Charges
uk: Звинувачення

en: Charges Amount
uk: Сума зборів

en: Charges Entry Label
uk: Етикетка запису зборів

en: Charges Information
uk: Інформація про стягнення

en: Charges Name
uk: Назва платежів

en: Charges Payment
uk: Оплата зборів

en: Charges Types
uk: Види зборів

en: Charges type
uk: Тип зборів

en: Check In Date
uk: Дата заїзду

en: Check In Time
uk: Час заїзду

en: Check Out
uk: Перевірити

en: Check Out Time
uk: Час виїзду

en: Check in Time
uk: Час заїзду

en: Check-In
uk: Перевірь

en: Check-In Date
uk: Дата заїзду

en: Check-In Time
uk: Час реєстрації

en: Check-Out
uk: Перевірити

en: Check-Out Time
uk: Час виписки

en: Checked Out successfully
uk: Перевірено успішно

en: Checkin
uk: Перевірь

en: Checkout
uk: Перевірити

en: Cheque
uk: Перевірте

en: Choose Gate
uk: Виберіть ворота

en: City
uk: Місто

en: Close
uk: Закрити

en: Close Complaint
uk: Закрити скаргу

en: Close Maintenance Request
uk: Закрити запит на технічне обслуговування

en: Close Request
uk: Закрити запит

en: Closed
uk: ЗАЧИНЕНО

en: Comment
uk: коментар

en: Commercial
uk: Комерційний

en: Commercial Unit
uk: Комерційний підрозділ

en: Commitee Member
uk: Член комітету

en: Committee Member
uk: Член комітету

en: Committee Members
uk: Члени комітету

en: Complaint
uk: Скарга

en: Complaint By
uk: Скарга Від

en: Complaint Deleted Successfully.
uk: Скаргу успішно видалено.

en: Complaint Description
uk: Опис скарги

en: Complaint Details
uk: Деталі скарги

en: Complaint From
uk: Скарга Від

en: Complaint Information
uk: Інформація про скаргу

en: Complaint Link
uk: Посилання на скаргу

en: Complaint Nature
uk: Характер скарги

en: Complaint Status
uk: Статус скарги

en: Complaint Title
uk: Назва скарги

en: Complaint Updated Successfully.
uk: Скаргу успішно оновлено.

en: Complaint deleted successfully
uk: Скаргу успішно видалено

en: Complaint inserted successfully
uk: Скаргу успішно вставлено

en: Complaint inserted successfully.
uk: Скаргу успішно вставлено.

en: Complaint updated successfully.
uk: Скаргу успішно оновлено.

en: Complaints
uk: Скарги

en: Compose
uk: Скласти

en: Compound
uk: З'єднання

en: Compound Details
uk: Деталі з'єднання

en: Compound Units
uk: Складені одиниці

en: Confirm Password
uk: Підтвердьте пароль

en: Contact Name
uk: Контактна Особа

en: Copyright ©2023 Mojoomla. All rights reserved.
uk: Авторське право ©2023 Mojoomla. Всі права захищені.

en: Corporate ID
uk: Корпоративний ID

en: Count
uk: Рахувати

en: Country
uk: Країна

en: Country Code
uk: Код країни

en: Created By
uk: Створений

en: Created By:
uk: Створений:

en: Created Date
uk: Дата створення

en: Current Password
uk: Поточний пароль

en: Current Password & New Password should not match.
uk: Поточний пароль і новий пароль не повинні збігатися.

en: Czech Koruna
uk: Чеська крона

en: Danish Krone
uk: датська крона

en: Dashboard
uk: Панель приладів

en: Dashboard Card setting For Accountant
uk: Налаштування картки приладової панелі для бухгалтера

en: Dashboard Card setting For Gatekeeper
uk: Налаштування картки приладової панелі для Gatekeeper

en: Dashboard Card setting For Members
uk: Налаштування картки інформаційної панелі для учасників

en: Dashboard Card setting For Staff Members
uk: Налаштування картки приладової панелі для співробітників

en: Datatable Header Settings
uk: Параметри заголовка Datatable

en: Date
uk: Дата

en: Date :
uk: Дата :

en: Date :
uk: Дата :

en: Date Format
uk: Формат дати

en: Date Type
uk: Тип дати

en: Date of Birth
uk: Дата народження

en: Date of birth
uk: Дата народження

en: Day
uk: День

en: Deactive Suggestion
uk: Деактивована пропозиція

en: Dec
uk: груд

en: December
uk: Грудень

en: December 12, 2017
uk: 12 грудня 2017 року

en: Delete
uk: Видалити

en: Delete Selected
uk: Видалити вибране

en: Description
uk: опис

en: Designation
uk: Позначення

en: Designation Name
uk: Назва

en: Discount Amount
uk: Розмір знижки

en: Discount Amount :
uk: Розмір знижки:

en: Do you really want to delete this record?
uk: Ви справді хочете видалити цей запис?

en: Do you want to add penalty?
uk: Ви хочете додати штраф?

en: Document
uk: документ

en: Document Deleted Successfully.
uk: Документ успішно видалено.

en: Document Information
uk: Інформація про документ

en: Document Inserted Successfully.
uk: Документ успішно вставлено.

en: Document Submitted Date
uk: Дата подання документа

en: Document Title
uk: Назва документа

en: Document Updated Successfully.
uk: Документ успішно оновлено.

en: Document deleted successfully
uk: Документ успішно видалено

en: Document inserted successfully
uk: Документ успішно вставлено

en: Document updated successfully.
uk: Документ успішно оновлено.

en: Documents
uk: Документи

en: Domain
uk: Домен

en: Download
uk: Завантажити

en: Due Amount
uk: До сплати

en: Due Amount :
uk: Сума до сплати:

en: Edit
uk: Редагувати

en: Edit Accountant
uk: Редагувати бухгалтера

en: Edit Asset
uk: Редагувати ресурс

en: Edit Assets
uk: Редагувати активи

en: Edit Assign Slot
uk: Редагувати призначити слот

en: Edit Booking Facility
uk: Редагувати засіб бронювання

en: Edit Charges
uk: Редагувати витрати

en: Edit Complaint
uk: Редагувати скаргу

en: Edit Document
uk: Редагувати документ

en: Edit Event
uk: Редагувати подію

en: Edit Expense
uk: Редагувати витрати

en: Edit FAQ
uk: Редагувати FAQ

en: Edit Facility
uk: Редагувати заклад

en: Edit Gatekeeper
uk: Редагувати Gatekeeper

en: Edit Inventory
uk: Редагувати інвентар

en: Edit Member
uk: Редагувати учасника

en: Edit Notice
uk: Редагувати повідомлення

en: Edit Photo Gallery
uk: Редагувати фотогалерею

en: Edit Residential Unit
uk: Редагувати житлову одиницю

en: Edit Rule
uk: Редагувати правило

en: Edit Rules
uk: Редагувати правила

en: Edit Service
uk: Редагувати службу

en: Edit Slot
uk: Редагувати слот

en: Edit Staff Check-In
uk: Редагувати реєстрацію персоналу

en: Edit Staff Checkin
uk: Редагувати перевірку персоналу

en: Edit Staff Member
uk: Редагувати співробітника

en: Edit Tax
uk: Редагувати податок

en: Edit Visitor Request
uk: Редагувати запит відвідувача

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Email Already in use
uk: E-mail вже використовується

en: Email ID
uk: ID електронної пошти

en: Email Subject
uk: Тема електронного листа

en: Email Template
uk: Шаблон електронної пошти

en: Email Templates
uk: Шаблони електронної пошти

en: Email Updated successfully
uk: Електронну адресу оновлено успішно

en: Email id Already Exist.
uk: ID електронної пошти вже існує.

en: Email is not valid
uk: Електронна адреса недійсна

en: Emailid Already Exist.
uk: Emailid вже існує.

en: Employee
uk: Співробітник

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enable Charges
uk: Увімкнути стягнення

en: Enable Mail Notifications
uk: Увімкнути сповіщення поштою

en: Enable Sandbox
uk: Увімкнути пісочницю

en: End Date
uk: Дата закінчення

en: End Time
uk: Час закінчення

en: End Time should be greater than Start Time
uk: Час завершення має бути більшим за час початку

en: End Time*
uk: Час закінчення*

en: Enter New password.
uk: Введіть новий пароль.

en: Enter correct current password.
uk: Введіть правильний поточний пароль.

en: Enter email subject
uk: Введіть тему електронного листа

en: Entry
uk: Вхід

en: Envato License key
uk: Ліцензійний ключ Envato

en: Euro
uk: євро

en: Event
uk: Подія

en: Event Approved successfully.
uk: Подія успішно схвалена.

en: Event Description
uk: Опис події

en: Event Detail
uk: Деталі події

en: Event Details
uk: Деталі події

en: Event End Date
uk: Дата закінчення події

en: Event End Time
uk: Час закінчення події

en: Event Information
uk: Інформація про подію

en: Event Link
uk: Посилання на подію

en: Event Start Date
uk: Дата початку події

en: Event Start Time
uk: Час початку події

en: Event Title
uk: Назва події

en: Event deleted successfully
uk: Подію успішно видалено

en: Event inserted successfully
uk: Подію успішно вставлено

en: Event inserted successfully but display After Admin Approved
uk: Подію успішно вставлено, але відображається після схвалення адміністратором

en: Event inserted successfully.
uk: Учасника успішно вставлено.

en: Event updated successfully.
uk: Подію успішно оновлено.

en: Expense
uk: Витрати

en: Expense Deleted successfully.
uk: Витрати успішно видалено.

en: Expense Entries
uk: Записи витрат

en: Expense Information
uk: Інформація про витрати

en: Expense List
uk: Список витрат

en: Expense Report
uk: Звіт про витрати

en: Expense Report By Month
uk: Звіт про витрати по місяцях

en: Expense Saved successfully.
uk: Витрати успішно збережені

en: Expense Type
uk: Тип витрат

en: Expense Types
uk: Види витрат

en: Expense Updated successfully.
uk: Витрати успішно оновлено.

en: Expense type
uk: Вид витрат

en: Export CSV
uk: Експорт CSV

en: Facilities
uk: Зручності

en: Facility
uk: Об'єкт

en: Facility Approved Email Template
uk: Шаблон електронної пошти, затверджений установою

en: Facility Booking
uk: Бронювання об'єкта

en: Facility Booking Approved Successfully.
uk: Бронювання закладу успішно схвалено.

en: Facility Booking Email Template
uk: Шаблон електронної пошти про бронювання закладу

en: Facility Booking Successfully.
uk: Бронювання закладу успішно.

en: Facility Booking Template For Admin
uk: Шаблон бронювання закладу для адміністратора

en: Facility Booking Template For Member
uk: Шаблон бронювання закладу для учасника

en: Facility Booking Updated Successfully.
uk: Бронювання закладу успішно оновлено.

en: Facility Booking Updated successfully
uk: Бронювання закладу успішно оновлено

en: Facility Booking successfully
uk: Бронювання закладу успішно

en: Facility Charge
uk: Плата за об'єкт

en: Facility Deleted Successfully.
uk: Об'єкт успішно видалено.

en: Facility Details
uk: Деталі закладу

en: Facility Information
uk: Інформація про заклад

en: Facility Inserted Successfully.
uk: Засіб успішно вставлено.

en: Facility Name
uk: Назва закладу

en: Facility Updated Successfully.
uk: Заклад успішно оновлено.

en: Facility deleted successfully
uk: Заклад успішно видалено

en: Facility inserted successfully
uk: Засіб успішно вставлено

en: Facility updated successfully.
uk: Заклад успішно оновлено.

en: Family Information
uk: Інформація про сім'ю

en: Family Member
uk: Член сім'ї

en: Family Type
uk: Сімейний тип

en: Feb
uk: лютий

en: February
uk: Лютий

en: Female
uk: Жінка

en: Finance payment
uk: Фінансовий платіж

en: Finance/Payment
uk: Фінанси/Оплата

en: First
uk: Спочатку

en: First Name
uk: Ім'я

en: Footer Description
uk: Опис нижнього колонтитула

en: Footer Setting
uk: Налаштування нижнього колонтитула

en: For entry
uk: Для входу

en: For exit
uk: Для виходу

en: Four Wheeler
uk: Чотириколісник

en: From
uk: Від

en: From (
uk: Від (

en: From :
uk: Від:

en: From:
uk: Від:

en: Fully Paid
uk: Повністю оплачено

en: GATE:
uk: ВОРОТА:

en: GENERAL
uk: ЗАГАЛЬНІ

en: GST Number
uk: Номер GST

en: GST Number / Vat Number / Tax number
uk: Номер GST/номер ПДВ/номер податку

en: Gallery
uk: Галерея

en: Gate
uk: Ворота

en: Gate Name
uk: Назва воріт

en: Gate inserted successfully
uk: Шлюз успішно вставлено

en: Gate updated successfully.
uk: Шлюз успішно оновлено.

en: Gatekeeper
uk: Воротар

en: Gatekeeper Access Right
uk: Право доступу воротаря

en: Gatekeeper Deleted Successfully.
uk: Gatekeeper успішно видалено.

en: Gatekeeper Information
uk: Інформація про воротаря

en: Gatekeeper Inserted Successfully.
uk: Gatekeeper успішно вставлено.

en: Gatekeeper Updated Successfully.
uk: Gatekeeper успішно оновлено.

en: Gatekeeper deleted successfully
uk: Gatekeeper успішно видалено

en: Gatekeeper inserted successfully.
uk: Gatekeeper успішно вставлено.

en: Gatekeeper updated successfully.
uk: Gatekeeper успішно оновлено.

en: Gender
uk: Стать

en: General Setting
uk: Загальні налаштування

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Generate Invoice Email Template
uk: Створити шаблон електронної пошти рахунка-фактури

en: Generate Invoice Template
uk: Створити шаблон рахунку-фактури

en: Ghana
uk: Гана

en: Go
uk: Іди

en: Grand Total :
uk: Загальна сума:

en: Graph
uk: Графік

en: Group
uk: Група

en: Guatemalan Quetzal
uk: Гватемальський кетцаль

en: Half Yearly
uk: Піврічна

en: Header
uk: Заголовок

en: Hong Kong Dollar
uk: Гонконгський долар

en: Hour
uk: годину

en: Hungarian Forint
uk: Угорський форинт

en: I Half
uk: Я половина

en: ID Number
uk: Номер документа

en: IFSC Code
uk: Код IFSC

en: II Half
uk: II пол

en: INVOICE
uk: РАХУНОК-ФАКТУРА

en: Id
uk: ID

en: Id Number
uk: Номер документа

en: If you want to generate recurring invoices every month until the charge end date. so Please enable checkbox.
uk: Якщо ви хочете створювати повторювані рахунки-фактури щомісяця до кінцевої дати стягнення плати. тому встановіть прапорець.

en: If your operator supports multiple routes then give one route name. Eg: route=1 for promotional, route=4 for transactional SMS.
uk: Якщо ваш оператор підтримує кілька маршрутів, укажіть одну назву маршруту. Наприклад: route=1 для рекламних, route=4 для транзакційних SMS.

en: Image
uk: Зображення

en: Image URL
uk: URL зображення

en: Import CSV
uk: Імпорт CSV

en: Import Data
uk: Імпорт даних

en: Import User CSV Successfully Uploaded.
uk: Імпорт CSV користувача успішно завантажено.

en: Inbox
uk: Вхідні

en: Income
uk: Дохід

en: Income & Expense
uk: Дохід і витрати

en: Income & Expense Graph
uk: Графік доходів і витрат

en: Income & Expense Report
uk: Звіт про доходи та витрати

en: Income List
uk: Список доходів

en: Income Report
uk: Звіт про доходи

en: Income-Expense Report
uk: Звіт про доходи і витрати

en: Indian Rupee
uk: Індійська рупія

en: Individual
uk: Індивідуальний

en: Indonesian rupiah
uk: індонезійська рупія

en: Inventory
uk: Інвентар

en: Inventory Category
uk: Категорія запасів

en: Inventory Category Name
uk: Назва категорії запасів

en: Inventory Details
uk: Деталі інвентаризації

en: Inventory Information
uk: Інформація про запаси

en: Inventory List
uk: Інвентарний список

en: Inventory Name
uk: Назва інвентарю

en: Inventory inserted successfully
uk: Інвентар успішно вставлено

en: Inventory updated successfully.
uk: Інвентар успішно оновлено.

en: Invoice
uk: рахунок-фактура

en: Invoice Deleted successfully.
uk: Рахунок успішно видалено.

en: Invoice Entries
uk: Записи рахунків-фактур

en: Invoice No
uk: Номер рахунку

en: Invoice No.
uk: Номер рахунку.

en: Invoice Number
uk: Номер накладної

en: Invoice Option
uk: Рахунок-фактура

en: Invoice Payment
uk: Оплата рахунку

en: Invoice Payment Receipt
uk: Квитанція про оплату рахунку

en: Invoice Prefix
uk: Префікс рахунку-фактури

en: Invoice Setting
uk: Налаштування рахунку-фактури

en: Invoice penalty Settings
uk: Параметри штрафних санкцій

en: Invoices
uk: Рахунки-фактури

en: Israeli New Sheqel
uk: Новий ізраїльський шекель

en: Jan
uk: січня

en: January
uk: січня

en: Japanese Yen
uk: Японська ієна

en: Jul
uk: лип

en: July
uk: липень

en: Jun
uk: черв

en: June
uk: червень

en: Kenyan shilling
uk: кенійський шилінг

en: Last
uk: Останній

en: Last 12 Months
uk: Останні 12 місяців

en: Last 3 Months
uk: Останні 3 місяці

en: Last 6 Months
uk: Останні 6 місяців

en: Last Month
uk: Минулого місяця

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Last Week
uk: Минулого тижня

en: Last Year
uk: Минулого року

en: Lease Agreement
uk: Договір оренди

en: Licence Settings
uk: Налаштування ліцензії

en: License Information
uk: Інформація про ліцензію

en: License Setting
uk: Налаштування ліцензії

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Log In
uk: Увійти

en: Log Out
uk: Вийти

en: Login Link
uk: Посилання для входу

en: Login Page
uk: Сторінка входу

en: Login Page Link
uk: Посилання на сторінку входу

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
uk: Помилка входу: ви ввели неправильне ім'я користувача або пароль, спробуйте ще раз.

en: Logout
uk: Вийти

en: Mail Templates
uk: Шаблони пошти

en: Maintenance
uk: Технічне обслуговування

en: Maintenance Charges
uk: Плата за технічне обслуговування

en: Maintenance Request
uk: Запит на технічне обслуговування

en: Malaysian Ringgit
uk: Малайзійський рингіт

en: Male
uk: Чоловік

en: Manage Gate
uk: Керувати воротами

en: Manage Gates
uk: Керуйте воротами

en: Manage Gates Information
uk: Керування інформацією Gates

en: Management Access Right
uk: Право доступу до керування

en: Mar
uk: березень

en: March
uk: березень

en: Max. 160 Character
uk: Макс. 160 Персонаж

en: May
uk: Може

en: Measurement
uk: Вимірювання

en: Measurement Charge
uk: Плата за вимірювання

en: Member
uk: Член

en: Member Access Right
uk: Право доступу учасника

en: Member Active Successfully
uk: Учасник успішно активний

en: Member Approval
uk: Схвалення учасників

en: Member Approval Setting
uk: Налаштування схвалення учасників

en: Member Approved by Admin Template
uk: Учасник, затверджений адміністратором. Шаблон

en: Member Become committee Template
uk: Шаблон стати членом комітету

en: Member Become from committee member
uk: Член Стати членом комітету

en: Member By Building
uk: Член за будівлею

en: Member By Building Report
uk: Член шляхом створення звіту

en: Member Category
uk: Категорія учасників

en: Member Category Name
uk: Назва категорії учасників

en: Member Deleted Successfully.
uk: Учасника успішно видалено.

en: Member Details
uk: Деталі члена

en: Member History
uk: Історія учасників

en: Member ID Proof-1
uk: Підтвердження ідентифікатора учасника-1

en: Member Image
uk: Зображення учасника

en: Member Information
uk: Інформація про члена

en: Member Inserted Successfully.
uk: Учасника успішно вставлено.

en: Member Name
uk: Ім'я члена

en: Member Registration
uk: Реєстрація учасників

en: Member Removed from committee member
uk: Член Вилучено зі складу членів комітету

en: Member Type
uk: Тип члена

en: Member Updated Successfully.
uk: Учасника успішно оновлено.

en: Member in Building
uk: Член у буд

en: Member inserted successfully
uk: Учасника успішно вставлено

en: Member updated successfully.
uk: Учасника успішно оновлено.

en: Members
uk: Члени

en: Members By Building
uk: Члени за будівлею

en: Menu
uk: Меню

en: Message
uk: повідомлення

en: Message Comment
uk: Повідомлення Коментар

en: Message Content
uk: Вміст повідомлення

en: Message Details
uk: Деталі повідомлення

en: Message For
uk: Повідомлення для

en: Message Link
uk: Посилання на повідомлення

en: Message Received Template
uk: Шаблон отриманого повідомлення

en: Message Sent Successfully!
uk: Повідомлення успішно надіслано!

en: Message To
uk: Повідомлення Кому

en: Message deleted successfully
uk: Повідомлення успішно видалено

en: Message sent successfully
uk: Повідомлення успішно надіслано

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Mexican Peso
uk: Мексиканське песо

en: Middle Name
uk: По батькові

en: Mobile No.
uk: Номер мобільного.

en: Mobile Number
uk: Номер мобільного

en: Month
uk: місяць

en: Monthly
uk: Щомісяця

en: Must be enter percentage value like 5
uk: Потрібно ввести відсоткове значення, наприклад 5

en: My Profile
uk: Мій профіль

en: Name
uk: Ім'я

en: Name & Email ID
uk: Ім'я та ідентифікатор електронної пошти

en: Name Of Admin
uk: Ім'я адміністратора

en: Name Of Apartment
uk: Назва квартири

en: Name Of Receiver
uk: Ім'я одержувача

en: Name Of Sender
uk: Ім'я відправника

en: Name of Member
uk: Ім'я члена

en: Nature
uk: природа

en: Nature:
uk: природа:

en: Net Profit
uk: Чистий дохід

en: New Password
uk: Новий пароль

en: New Zealand Dollar
uk: Новозеландський долар

en: New password and Confirm password does not match.
uk: Новий пароль і пароль підтвердження не збігаються.

en: Next
uk: Далі

en: Nigerian Naira
uk: Нігерійська Найра

en: No
uk: Ні

en: No Any Gates.
uk: Ніяких воріт.

en: No Document
uk: Немає документа

en: No FAQ found
uk: FAQ не знайдено

en: No FAQ found in Trash
uk: У кошику не знайдено поширених запитань

en: No Photo Gallery found
uk: Фотогалерея не знайдена

en: No Photo Gallery found in Trash
uk: Немає фотогалереї в кошику

en: No Records Found !
uk: Записів не знайдено !

en: No Title
uk: Без назви

en: No data available in table
uk: Дані в таблиці відсутні

en: No matching records found
uk: Відповідних записів не знайдено

en: No rules found
uk: Правил не знайдено

en: No rules found in Trash
uk: У кошику не знайдено правил

en: No.
uk: Немає.

en: No. of Amount
uk: № суми

en: Norwegian Krone
uk: Норвезька крона

en: Not Approved
uk: Не схвалений

en: Notes
uk: Примітки

en: Notice
uk: Повідомлення

en: Notice & Event Approved by admin
uk: Повідомлення та подія схвалено адміністратором

en: Notice And Event
uk: Повідомлення та подія

en: Notice Approved successfully
uk: Повідомлення успішно схвалено

en: Notice Category
uk: Категорія повідомлень

en: Notice Content
uk: Зміст повідомлення

en: Notice Details
uk: Деталі повідомлення

en: Notice End Date
uk: Повідомлення про дату закінчення

en: Notice Information
uk: Інформація про повідомлення

en: Notice Link
uk: Посилання на повідомлення

en: Notice Start Date
uk: Дата початку повідомлення

en: Notice Title
uk: Заголовок повідомлення

en: Notice Title:
uk: Назва повідомлення:

en: Notice Type
uk: Тип повідомлення

en: Notice Type:
uk: Тип повідомлення:

en: Notice Valid Date
uk: Повідомлення про дійсну дату

en: Notice deleted successfully
uk: Сповіщення успішно видалено

en: Notice inserted successfully
uk: Сповіщення успішно вставлено

en: Notice inserted successfully but display After Admin Approved
uk: Повідомлення вставлено успішно, але відображається після схвалення адміністратором

en: Notice inserted successfully.
uk: Сповіщення успішно вставлено.

en: Notice updated successfully.
uk: Сповіщення успішно оновлено.

en: Notices
uk: Повідомлення

en: Notification
uk: Сповіщення

en: Nov
uk: Листопад

en: November
uk: Листопад

en: Number Of Member
uk: Кількість членів

en: Number Of Members By Building
uk: Кількість членів за корпусом

en: Number Of Unit
uk: Номер одиниці

en: Occupied
uk: Зайнятий

en: Occupied By
uk: Окупований

en: Occupied Date
uk: Дата зайнятості

en: Occupied From Date
uk: Дата зайнятості

en: Occupied History
uk: Окупована історія

en: Occupied Information
uk: Інформація про зайнятість

en: Occupied To Date
uk: Зайнятий на сьогоднішній день

en: Occupied Units
uk: Окуповані підрозділи

en: Oct
uk: жовт

en: October
uk: жовтень

en: Office
uk: Офіс

en: Official Phone Number
uk: Офіційний номер телефону

en: On Hold
uk: На утриманні

en: On Hold Complaint
uk: Відкладена скарга

en: On Hold Maintenance Request
uk: Запит на обслуговування на утриманні

en: On Hold Request
uk: Запит на утримання

en: On Hold Suggestion
uk: Пропозиція на утриманні

en: One Member
uk: Один член

en: One Time
uk: Одного разу

en: Only CSV file are allow.
uk: Дозволяється лише файл CSV.

en: Only jpg,jpeg,png File allowed
uk: Дозволено лише файли jpg, jpeg, png

en: Open
uk: ВІДЧИНЕНО

en: Open Complaint
uk: Відкрити скаргу

en: Open Maintenance Request
uk: Відкрийте запит на обслуговування

en: Open Request
uk: Відкрити запит

en: Open Suggestion
uk: Відкрийте пропозицію

en: Other
uk: Інший

en: Other Document
uk: Інший документ

en: Other Information
uk: Інша інформація

en: Other Logo(Invoice, Mail)
uk: Інший логотип (рахунок-фактура, пошта)

en: Owner
uk: Власник

en: Owner Family
uk: Сім'я власника

en: Owner's Information
uk: Інформація про власника

en: Paid
uk: Платний

en: Paid Amount
uk: Сплачена сума

en: Paid Amount :
uk: Сплачена сума:

en: Paid Invoice Email Template
uk: Шаблон електронної пошти оплаченого рахунку-фактури

en: Paid Invoice Template
uk: Шаблон оплаченого рахунку-фактури

en: Parent Item:
uk: Батьківський елемент:

en: Parking Management
uk: Управління паркуванням

en: Parking Manager
uk: Менеджер паркування

en: Parking Slots
uk: Паркувальні місця

en: Partially Paid
uk: Частково оплачено

en: Password
uk: Пароль

en: Payment By
uk: Оплата

en: Payment Date
uk: Дата оплати

en: Payment History
uk: Історія платежів

en: Payment Link
uk: Посилання на оплату

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: Payment Report
uk: Звіт про оплату

en: Payment Status
uk: Статус платежу

en: Payment Successfully.
uk: Оплата успішно.

en: Payment Type
uk: Тип оплати

en: Payments Status
uk: Статус платежів

en: Paypal Email Id
uk: Ідентифікатор електронної пошти Paypal

en: Paypal Setting
uk: Налаштування Paypal

en: Penalty Charge %
uk: Штраф %

en: Penalty Days
uk: Штрафні дні

en: Pending
uk: В очікуванні

en: Period
uk: Крапка

en: Philippine Peso
uk: філіппінський песо

en: Phone
uk: Телефон

en: Photo
uk: Фото

en: Photo Gallery
uk: Фотогалерея

en: Please Add Paid Amount.
uk: Будь ласка, додайте сплачену суму.

en: Please Enter the Visitor Name.
uk: Будь ласка, введіть ім'я відвідувача.

en: Please Enter the Visitor's Name.
uk: Будь ласка, введіть ім'я відвідувача.

en: Please Select Atleast One Image.
uk: Виберіть принаймні одне зображення.

en: Please Select Atleast One Record
uk: Виберіть принаймні один запис

en: Please Select Gate.
uk: Будь ласка, виберіть ворота.

en: Please select at least one record.
uk: Виберіть принаймні один запис.

en: Please select atleast one users to reply
uk: Виберіть принаймні одного користувача для відповіді

en: Polish Zloty
uk: польський злотий

[ctx: Post Type General Name]
en: Photo Gallery
uk: Фотогалерея

[ctx: Post Type General Name]
en: Society Rules
uk: Правила суспільства

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Photo Gallery
uk: Фотогалерея

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Society Rules
uk: Правила суспільства

en: Pound Sterling
uk: Фунт стерлінгів

en: Previous
uk: Попередній

en: Print
uk: Роздрукувати

en: Print Detail
uk: Роздрукувати деталі

en: Print Details
uk: Роздрукувати подробиці

en: Print Payment Receipt
uk: Роздрукувати квитанцію про оплату

en: Problems with user
uk: Проблеми з користувачем

en: Processing
uk: Обробка

en: Processing...
uk: Обробка...

en: Profile
uk: Профіль

en: Profile Updated Successfully.
uk: Профіль успішно оновлено.

en: Proposal
uk: Пропозиція

en: Provider
uk: Провайдер

en: Purchase Date
uk: Дата покупки

en: Qualification
uk: Кваліфікація

en: Quantity
uk: Кількість

en: Quantity
uk: Кількість

en: Quarter I
uk: І квартал

en: Quarter II
uk: ІІ квартал

en: Quarter III
uk: ІІІ квартал

en: Quarter IV
uk: ІV квартал

en: Quarterly
uk: Щоквартально

en: Qulification
uk: Кваліфікація

en: REASON FOR VISIT:
uk: ПРИЧИНА ВІЗИТУ:

en: Reason For Visit
uk: Причина візиту

en: Reason Name
uk: Назва причини

en: Receiver
uk: Приймач

en: Record Updated Successfully.
uk: Запис успішно оновлено.

en: Record deleted successfully
uk: Запис успішно видалено

en: Record inserted successfully
uk: Запис успішно вставлено

en: Record updated successfully
uk: Запис успішно оновлено

en: Record updated successfully.
uk: Запис успішно оновлено.

en: Records Not Found
uk: Записи не знайдено

en: Records not found.
uk: Записи не знайдено.

en: Registration Email Template
uk: Шаблон електронної пошти для реєстрації

en: Remember Me
uk: Пам'ятай мене

en: Remove
uk: видалити

en: Reply
uk: Відповісти

en: Reply By :
uk: Відповісти :

en: Reply By :
uk: Відповісти :

en: Reply To :
uk: Відповідати на :

en: Reply To :
uk: Відповідати на :

en: Report
uk: звіт

en: Report Complaint
uk: Повідомити про скаргу

en: Reports
uk: Звіти

en: Request
uk: запит

en: Request deleted successfully
uk: Запит успішно видалено

en: Required form field is missing
uk: Відсутнє обов’язкове поле форми

en: Residential
uk: Житлова

en: Residential Unit
uk: Житлова одиниця

en: Residential Unit
uk: Житлова одиниця

en: Residential Unit Deleted Successfully.
uk: Житлову одиницю успішно видалено

en: Residential Unit Information
uk: Інформація про житловий будинок

en: Residential Unit Inserted Successfully.
uk: Житловий блок успішно вставлено.

en: Residential Unit Updated Successfully.
uk: Житловий блок успішно оновлено.

en: Residential Unit inserted successfully
uk: Житловий блок успішно вставлено

en: Residential Unit updated successfully.
uk: Житловий блок успішно оновлено.

en: Resolution
uk: роздільна здатність

en: Reson For Visit
uk: Резон для візиту

en: Route
uk: Маршрут

en: Rules
uk: правила

en: SAVE
uk: ЗБЕРЕГТИ

en: SMS SETTING INFORMATION
uk: ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАЛАШТУВАННЯ SMS

en: SMS Setting
uk: Налаштування SMS

en: SMS Setting Information
uk: Інформація про налаштування SMS

en: SMS Settings Updated Successfully.
uk: Налаштування SMS успішно оновлено.

en: SMS Text
uk: Текст SMS

en: Save
uk: зберегти

en: Save Charges
uk: Економія зарядів

en: Save Charges & Create Invoice
uk: Зберігайте витрати та створюйте рахунок-фактуру

en: Save Charges & Update Invoice
uk: Збережіть витрати та оновіть рахунок-фактуру

en: Save Complaint
uk: Зберегти скаргу

en: Save Facility
uk: Зберегти заклад

en: Save Service
uk: Сервіс збереження

en: Save Tax
uk: Збережіть податок

en: Schedule Complaint
uk: Розклад скарги

en: Schedule Maintenance Request
uk: Запит на технічне обслуговування за графіком

en: Schedule Request
uk: Запит на розклад

en: Schedule Suggestion
uk: Пропозиція щодо розкладу

en: Scheduled
uk: За розкладом

en: Search
uk: Пошук

en: Search FAQ
uk: Пошук FAQ

en: Search Photo Gallery
uk: Пошук фотогалереї

en: Search Rules
uk: Правила пошуку

en: Search for Users...
uk: Пошук користувачів...

en: Search...
uk: пошук...

en: Select
uk: Виберіть

en: Select A Facility To Book
uk: Виберіть заклад для бронювання

en: Select Activity
uk: Виберіть Діяльність

en: Select All
uk: Вибрати все

en: Select Apartment Type
uk: Виберіть тип квартири

en: Select Asset Category
uk: Виберіть категорію активу

en: Select Building
uk: Виберіть Будівля

en: Select CSV File
uk: Виберіть Файл CSV

en: Select Category
uk: Виберіть категорію

en: Select Compound
uk: Виберіть Compound

en: Select Country
uk: Виберіть країну

en: Select Currency
uk: Виберіть Валюта

en: Select Date Format
uk: Виберіть Формат дати

en: Select Designation
uk: Виберіть Позначення

en: Select Expense Type
uk: Виберіть тип витрат

en: Select Facility
uk: Виберіть Заклад

en: Select Facility Category
uk: Виберіть категорію закладу

en: Select Facility To Book
uk: Виберіть заклад для бронювання

en: Select Family Type
uk: Виберіть тип сім’ї

en: Select Image
uk: Виберіть Зображення

en: Select Inventory Category
uk: Виберіть категорію запасів

en: Select Invoice Option
uk: Виберіть параметр рахунку-фактури

en: Select Login Page
uk: Виберіть сторінку входу

en: Select Member
uk: Виберіть Член

en: Select Member Type
uk: Виберіть Тип члена

en: Select Message Service
uk: Виберіть Служба повідомлень

en: Select Occupied By
uk: Виберіть Зайнято

en: Select Profile
uk: Виберіть Файл CSV

en: Select Profile Picture
uk: Виберіть зображення профілю

en: Select Reason
uk: Виберіть Причина

en: Select Slot
uk: Виберіть Слот

en: Select Staff Category
uk: Виберіть категорію персоналу

en: Select Staff Member
uk: Виберіть співробітника

en: Select Tax
uk: Виберіть Податок

en: Select Unit
uk: Виберіть Одиниця

en: Select Unit Category
uk: Виберіть категорію одиниці

en: Select Unit Name
uk: Виберіть назву пристрою

en: Select all
uk: Вибрати все

en: Select user to reply
uk: Виберіть користувача для відповіді

en: Select users to reply
uk: Виберіть користувачів для відповіді

en: Send
uk: Надіслати

en: Send Mail To Accountant
uk: Надіслати лист бухгалтеру

en: Send Mail To Gatekeeper
uk: Надіслати лист Gatekeeper

en: Send Mail To Member
uk: Надіслати лист учаснику

en: Send Mail To Staff Member
uk: Надіслати лист співробітнику

en: Send Message
uk: Відправити повідомлення

en: Send SMS
uk: Надіслати SMS

en: Sender
uk: Відправник

en: Sender Name
uk: Ім'я відправника

en: Sent
uk: Надісланий

en: Sep
uk: вер

en: September
uk: Вересень

en: Service
uk: Сервіс

en: Service Details
uk: Деталі послуги

en: Service Information
uk: Сервісна інформація

en: Service Name
uk: Назва служби

en: Service Provider
uk: Постачальник послуг

en: Service Provider Name
uk: Назва постачальника послуг

en: Service deleted successfully
uk: Сервіс успішно видалено

en: Service inserted successfully
uk: Сервіс успішно вставлено

en: Service updated successfully.
uk: Сервіс успішно оновлено.

en: Services
uk: Послуги

en: Services & Facility
uk: Сервіс і зручності

en: Setup Wizard
uk: Майстер установки

en: Show
uk: Показати

en: Show on calendar
uk: Показати в календарі

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
uk: Показано від 0 до 0 із 0 записів

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
uk: Показано від _START_ до _END_ із _TOTAL_ записів

en: Singapore Dollar
uk: Сінгапурський долар

en: Skills
uk: Навички

en: Slot
uk: Слот

en: Slot Assign inserted successfully
uk: Slot Assign успішно вставлено

en: Slot Assign updated successfully.
uk: Slot Assign успішно оновлено.

en: Slot Details
uk: Деталі слота

en: Slot For
uk: Слот для

en: Slot Information
uk: Інформація про слот

en: Slot Name
uk: Назва слота

en: Slot Type
uk: Тип слота

en: Slot deleted successfully
uk: Слот успішно видалено

en: Slot inserted successfully
uk: Слот успішно вставлено

en: Slot updated successfully.
uk: Слот успішно оновлено.

en: Slots
uk: Слоти

en: Society Rules
uk: Правила суспільства

en: Society Rules List
uk: Список правил суспільства

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
uk: На жаль, дозволені лише файли JPG, JPEG, PNG і GIF!.

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG And GIF files are allowed.
uk: На жаль, дозволені лише файли JPG, JPEG, PNG і GIF.

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed
uk: На жаль, дозволені лише файли JPG, pdf, docs., JPEG, PNG і GIF

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
uk: На жаль, дозволені лише файли JPG, pdf, docs., JPEG, PNG і GIF.

en: Sorry, only JPG, pdf,docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
uk: На жаль, дозволені лише файли JPG, pdf, документи, JPEG, PNG і GIF.

en: Sorry, that username already exists!
uk: Вибачте, це ім'я користувача вже існує!

en: Sorry, the username you entered is not valid
uk: Вибачте, введене ім'я користувача недійсне

en: Source
uk: Джерело

en: South African Rand
uk: південноафриканський ранд

en: Square Feet
uk: Квадратних футів

en: Square Meter
uk: Квадратний метр

en: Square Yards
uk: Квадратні ярди

en: Staff
uk: Персонал

en: Staff Category
uk: Штатна категорія

en: Staff Category Name
uk: Назва штатної категорії

en: Staff Check-In
uk: Реєстрація персоналу

en: Staff Check-In Information
uk: Інформація про реєстрацію персоналу

en: Staff Checkin
uk: Реєстрація персоналу

en: Staff Checkin Details
uk: Деталі реєстрації персоналу

en: Staff Management
uk: Управління персоналом

en: Staff Member
uk: Штатний співробітник

en: Staff Member Access Right
uk: Право доступу співробітника

en: Staff Member Deleted Successfully.
uk: Співробітника успішно видалено.

en: Staff Member Information
uk: Інформація про співробітника

en: Staff Member Inserted Successfully.
uk: Співробітника успішно вставлено.

en: Staff Member Name
uk: Ім'я співробітника

en: Staff Member Updated Successfully.
uk: Співробітника успішно оновлено.

en: Staff Member deleted successfully
uk: Співробітника успішно видалено

en: Staff Member inserted successfully.
uk: Співробітник успішно вставлено.

en: Staff Member updated successfully.
uk: Співробітник успішно оновлено.

en: Staff Members
uk: Члени персоналу

en: Staff Request Updated successfully
uk: Запит персоналу успішно оновлено

en: Staff Request deleted successfully
uk: Запит персоналу успішно видалено

en: Staff Request inserted successfully
uk: Запит персоналу успішно вставлено

en: Staff member
uk: співробітник

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Start Date To End Date
uk: Дата початку до кінця

en: Start Time
uk: Час початку

en: Start Time To End Time
uk: Час початку до кінця

en: Start Time*
uk: Час початку*

en: Starting Year
uk: Початковий рік

en: State
uk: Держава

en: Status
uk: Статус

en: Status :
uk: Статус:

en: Status :
uk: Статус:

en: Status:
uk: Статус:

en: Stripe
uk: смужка

en: Sub Total :
uk: Підсумок:

en: Subject
uk: Тема

en: Submit
uk: Надіслати

en: Submitted Date
uk: Дата подання

en: Subtotal :
uk: Проміжний підсумок:

en: Suggestion
uk: Пропозиція

en: Support Staff
uk: Допоміжний персонал

en: Swedish Krona
uk: шведська крона

en: Swift Code
uk: Швидкий код

en: Swiss Franc
uk: швейцарський франк

en: System Color
uk: Системний колір

en: System Color Code :
uk: Код кольору системи:

en: System Settings
uk: Налаштування системи

en: TAX ID
uk: ІПН

en: Taiwan New Dollar
uk: Новий тайванський долар

en: Tap on above icon to add your first Record.
uk: Торкніться піктограми вище, щоб додати свій перший запис.

en: Tax
uk: податок

en: Tax Amount
uk: Сума податку

en: Tax Amount :
uk: Сума податку:

en: Tax Information
uk: Податкова інформація

en: Tax Name
uk: Назва податку

en: Tax Title
uk: Назва податку

en: Tax deleted successfully
uk: Податок успішно видалено

en: Tax inserted successfully
uk: Податок успішно вставлено

en: Tax updated successfully.
uk: Податок успішно оновлено.

en: Tenant
uk: Орендар

en: Tenant Family
uk: Сім'я орендаря

en: Thai Baht
uk: тайський бат

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
uk: Здається, виникла якась проблема, спробуйте через деякий час або зв’яжіться з нами за адресою sales@dasinfomeida.com

en: This Month
uk: Цього місяця

en: This Parking Slot Allready Assigned
uk: Це місце для паркування вже призначено

en: This Parking Slot Already Assigned
uk: Це місце для паркування вже призначено

en: This Week
uk: Цього тижня

en: This Year
uk: Цього року

en: Three Wheeler
uk: Трьохколісник

en: Time
uk: час

en: Title
uk: Назва

en: To
uk: до

en: To (
uk: до (

en: To :
uk: Кому:

en: To:
uk: до:

en: Today
uk: Тіло

en: Today's Visitors
uk: Сьогоднішні відвідувачі

en: Today's Visitors Chart
uk: Сьогоднішній графік відвідувачів

en: Total
uk: Всього

en: Total Amount
uk: Загальна кількість

en: Total Amount
uk: Загальна кількість

en: Total Charge
uk: Загальний заряд

en: Total Cost
uk: Загальна вартість

en: Total Expense
uk: Загальні витрати

en: Total Income
uk: Загальний дохід

en: Total Paid Amount :
uk: Загальна сплачена сума:

en: Turkish Lira
uk: Турецька ліра

en: Two Wheeler
uk: Двоколісний

en: Type
uk: Тип

en: Type:
uk: тип:

en: Types Name
uk: Назва типу

en: U.S. Dollar
uk: Долар США

en: UNIT CATEGORY:
uk: КАТЕГОРІЯ БЛОКУ:

en: UNIT NUMBER:
uk: НОМЕР БЛОКУ:

en: Unallocated
uk: Нерозподілений

en: Unalloted Slots
uk: Нерозподілені слоти

en: Unit
uk: одиниця

en: Unit By Building
uk: Одиниця за будівлею

en: Unit Category
uk: Категорія одиниці

en: Unit Category Member
uk: Член категорії підрозділу

en: Unit Category Name
uk: Назва категорії одиниці

en: Unit Documents
uk: Документи підрозділу

en: Unit Measurement
uk: Одиниця вимірювання

en: Unit Members
uk: Члени підрозділу

en: Unit Name
uk: Назва підрозділу

en: Unit Size
uk: Розмір блоку

en: Unit is already Occupied.
uk: Приміщення вже зайнято.

en: Unit name
uk: Назва одиниці

en: United Arab Emirates dirham
uk: дирхам Об'єднаних Арабських Еміратів

en: Units
uk: одиниці

en: Unoccupied
uk: Незайнятий

en: Unoccupied Units
uk: Незайняті одиниці

en: Unpaid
uk: Неоплачений

en: Update FAQ
uk: Оновлення поширених запитань

en: Update Photo Gallery
uk: Оновити фотогалерею

en: Update Rules
uk: Правила оновлення

en: Upload App Icon
uk: Завантажити значок програми

en: Upload Document
uk: Завантажити документ

en: Upload Profile
uk: Завантажити профіль

en: Upload image
uk: Завантажити зображення

en: Use Paymaster Payment Gateways
uk: Використовуйте платіжні шлюзи Paymaster

en: User Management
uk: Керування користувачами

en: User Name
uk: Ім'я користувача

en: User Role
uk: Роль користувача

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Username Or Emailid Already Exist.
uk: Ім'я користувача або адреса електронної пошти вже існують.

en: Username too short. At least 4 characters is required
uk: Ім'я користувача занадто коротке. Потрібно принаймні 4 символи

en: Users
uk: Користувачі

en: VISIT DATE:
uk: ДАТА ВІЗИТУ:

en: VISIT TIME:
uk: ЧАС ВІДВІДУВАННЯ:

en: Valid Date:
uk: Дійсна дата:

en: Vehicle Model
uk: Модель транспортного засобу

en: Vehicle Number
uk: Номер транспортного засобу

en: Vehicle Type
uk: Тип транспортного засобу

en: Vendor Name
uk: Назва постачальника

en: View
uk: Переглянути

en: View Accountant
uk: Перегляд бухгалтера

en: View Details
uk: Докладніше

en: View Document
uk: Переглянути документ

en: View Event
uk: Переглянути подію

en: View FAQ
uk: Переглянути FAQ

en: View Gallery
uk: Переглянути галерею

en: View Gatekeeper
uk: Переглянути Gatekeeper

en: View Invoice
uk: Переглянути рахунок-фактуру

en: View Member
uk: Переглянути учасника

en: View Notice
uk: Переглянути повідомлення

en: View Occupied History
uk: Переглянути історію зайнятості

en: View Photo Gallery
uk: Переглянути фотогалерею

en: View Rules
uk: Переглянути правила

en: View Staff Member
uk: Переглянути співробітника

en: Visit Date
uk: Дата візиту

en: Visit Reason
uk: Відвідайте Reason

en: Visit Time
uk: Час відвідування

en: Visitor Field
uk: Поле для відвідувачів

en: Visitor Management
uk: Управління відвідувачами

en: Visitor Name
uk: Ім'я відвідувача

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
uk: Ім'я відвідувача-Ідентифікаційний номер-Номер автомобіля

en: Visitor Request
uk: Запит відвідувача

en: Visitor Request Approved Successfully
uk: Запит відвідувача успішно схвалено

en: Visitor Request Deleted Successfully.
uk: Запит відвідувача успішно видалено.

en: Visitor Request Details
uk: Деталі запиту відвідувача

en: Visitor Request Email Template
uk: Шаблон електронного листа із запитом відвідувача

en: Visitor Request Information
uk: Інформація про запит відвідувача

en: Visitor Request Template
uk: Шаблон запиту відвідувача

en: Visitor Request inserted successfully
uk: Запит відвідувача успішно вставлено

en: Visitor Request updated successfully.
uk: Запит відвідувача успішно оновлено.

en: Visitor request Approved successfully
uk: Запит відвідувача успішно схвалено

en: Visitors
uk: Відвідувачі

en: Visitors Management
uk: Управління відвідувачами

en: Welcom Admin
uk: Вітаю адміністратора

en: Welcome
uk: Ласкаво просимо

en: Year
uk: рік

en: Yearly
uk: Щорічно

en: Yes
uk: Так

en: You can use following variables in the email template:
uk: У шаблоні електронного листа можна використовувати такі змінні:

en: You do not have permission to perform this operation.
uk: Ви не маєте дозволу на виконання цієї операції.

en: Your registration is complete. You can access system using your Email ID and password.
uk: Ваша реєстрація завершена. Ви можете отримати доступ до системи, використовуючи ідентифікатор електронної пошти та пароль.

en: Your registration is complete. Your account will active after admin will approve.
uk: Ваша реєстрація завершена. Ваш обліковий запис стане активним після схвалення адміністратором.

en: Zip Code
uk: ЗІП код

en: accountant
uk: бухгалтер

en: administrator
uk: адміністратор

en: category Name
uk: Назва категорії

en: charge Per
uk: заряд Пер

en: committee member
uk: член комітету

en: email
uk: електронною поштою

en: gatekeeper
uk: воротар

en: inventory category
uk: Категорія одиниці запасів

en: management
uk: управління

en: member
uk: член

en: owner family
uk: сім'я власника

en: save
uk: зберегти

en: square meter
uk: квадратний метр

en: staffmember
uk: співробітник

en: tenant
uk: орендар

en: we are going to skip
uk: ми збираємося пропустити

en: | Bill To
uk: Білл Кому

en: | Bill To.
uk: | Білл Кому.
