Apartment Management System - en to da_DK translation catalogue (1132 entries)

en:  (Allotted)
da_DK:  (Tildelt)

en:  Unit
da_DK:  Enhed

en:  Unit
da_DK:  Enhed

en: (Occupied)
da_DK: (Optaget)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
da_DK: (filtreret fra _MAX_ samlede poster)

en: / per
da_DK: / pr

en: 12/31/2017
da_DK: 31/12/2017

en: : activate to sort column ascending
da_DK: : aktiver for at sortere kolonne stigende

en: : activate to sort column descending
da_DK: : Aktiver for at sortere kolonne faldende

en: A/C Holder Name
da_DK: A/C-indehaverens navn

en: API Key
da_DK: API nøgle

en: APP Icon
da_DK: APP ikon

en: Access Right
da_DK: Adgangsret

en: Access Rights
da_DK: Adgangsrettigheder

en: Account
da_DK: Konto

en: Account Holder Name
da_DK: Kontohavers navn

en: Account Information
da_DK: Kontooplysninger

en: Account No
da_DK: Konto nr

en: Account Number
da_DK: Kontonummer

en: Account Type
da_DK: Kontotype

en: Accountant
da_DK: Revisor

en: Accountant Access Right
da_DK: Revisor adgangsret

en: Accountant Deleted Successfully.
da_DK: Revisor blev slettet.

en: Accountant Information
da_DK: Revisor oplysninger

en: Accountant Inserted Successfully.
da_DK: Revisor indsat med succes.

en: Accountant Updated Successfully.
da_DK: Revisor opdateret med succes.

en: Accountant deleted successfully
da_DK: Revisor blev slettet

en: Accountant inserted successfully.
da_DK: Revisor indsat.

en: Accountant updated successfully.
da_DK: Revisor blev opdateret.

en: Accounts
da_DK: Regnskaber

en: Action
da_DK: Handling

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Active Suggestion
da_DK: Aktivt forslag

en: Activity For Facility Booking
da_DK: Aktivitet til facilitetsbooking

en: Activity Name
da_DK: Aktivitetsnavn

en: Add
da_DK: Tilføje

en: Add Accountant
da_DK: Tilføj revisor

en: Add Activity
da_DK: Tilføj aktivitet

en: Add Activity For Facility Booking
da_DK: Tilføj aktivitet til facilitetsbooking

en: Add Asset
da_DK: Tilføj aktiv

en: Add Assets
da_DK: Tilføj aktiver

en: Add Assets Category
da_DK: Tilføj aktivkategori

en: Add Assign Slot
da_DK: Tilføj tildel slot

en: Add Booking Facility
da_DK: Tilføj reservationsfacilitet

en: Add Building
da_DK: Tilføj bygning

en: Add Building Category
da_DK: Tilføj bygningskategori

en: Add Category
da_DK: Tilføj kategori

en: Add Charges
da_DK: Tilføj gebyrer

en: Add Charges Email Template
da_DK: Tilføj e-mailskabelon til gebyrer

en: Add Charges Template
da_DK: Tilføj gebyrskabelon

en: Add Charges Types
da_DK: Tilføj afgiftstyper

en: Add Complaint
da_DK: Tilføj klage

en: Add Complaint Email Template
da_DK: Tilføj klage-e-mail-skabelon

en: Add Complaint For Admin
da_DK: Tilføj klage til admin

en: Add Complaint For Admin Email Template
da_DK: Tilføj klage til administrator e-mail-skabelon

en: Add Complaint Template
da_DK: Tilføj klageskabelon

en: Add Compound
da_DK: Tilføj forbindelse

en: Add Designation
da_DK: Tilføj betegnelse

en: Add Document
da_DK: Tilføj dokument

en: Add Event
da_DK: Tilføj begivenhed

en: Add Event Email Template
da_DK: Tilføj begivenheds-e-mail-skabelon

en: Add Event Template
da_DK: Tilføj begivenhedsskabelon

en: Add Expense
da_DK: Tilføj udgift

en: Add Expense Types
da_DK: Tilføj udgiftstyper

en: Add Facility
da_DK: Tilføj facilitet

en: Add Gatekeeper
da_DK: Tilføj Gatekeeper

en: Add Image
da_DK: Tilføj billede

en: Add Income
da_DK: Tilføj indkomst

en: Add Inventory
da_DK: Tilføj inventar

en: Add Inventory Unit Category
da_DK: Tilføj beholdningsenhedskategori

en: Add Invoice
da_DK: Tilføj faktura

en: Add Member
da_DK: Tilføj medlem

en: Add Message
da_DK: Tilføj besked

en: Add More Entry
da_DK: Tilføj flere indlæg

en: Add More Gate
da_DK: Tilføj mere port

en: Add More Unit
da_DK: Tilføj mere enhed

en: Add New
da_DK: Tilføj ny

en: Add New FAQ
da_DK: Tilføj nye ofte stillede spørgsmål

en: Add New Photo Gallery
da_DK: Tilføj nyt fotogalleri

en: Add New Rules
da_DK: Tilføj nye regler

en: Add Notice
da_DK: Tilføj meddelelse

en: Add Notice Email Template
da_DK: Tilføj meddelelses-e-mail-skabelon

en: Add Notice Template
da_DK: Tilføj meddelelsesskabelon

en: Add Or Remove
da_DK: Tilføj eller fjern

en: Add Other User In system Template
da_DK: Tilføj anden bruger i systemskabelon

en: Add Payment
da_DK: Tilføj betaling

en: Add Residential Unit
da_DK: Tilføj boligenhed

en: Add Rule
da_DK: Tilføj regel

en: Add Service
da_DK: Tilføj service

en: Add Slot
da_DK: Tilføj slot

en: Add Staff Category
da_DK: Tilføj personalekategori

en: Add Staff Check-In
da_DK: Tilføj personalecheck-in

en: Add Staff Checkin
da_DK: Tilføj personalecheck

en: Add Staff Member
da_DK: Tilføj medarbejder

en: Add Tax
da_DK: Tilføj skat

en: Add Types
da_DK: Tilføj typer

en: Add Unit Category
da_DK: Tilføj enhedskategori

en: Add Visitor Request
da_DK: Tilføj besøgsanmodning

en: Add visit Reason
da_DK: Tilføj besøgsårsag

en: Address
da_DK: Adresse

en: Address Information
da_DK: Adresseoplysninger

en: All
da_DK: Alle

en: All Accountants
da_DK: Alle revisorer

en: All Committee Member
da_DK: Alle udvalgsmedlemmer

en: All FAQ
da_DK: Alle FAQ

en: All Gatekeeper
da_DK: Alle Portkeeper

en: All Member
da_DK: Alle medlemmer

en: All Members
da_DK: Alle medlemmer

en: All Month
da_DK: Hele Måneden

en: All Staff Member
da_DK: Alle medarbejdere

en: All User
da_DK: Alle brugere

en: All Users
da_DK: Alle brugere

en: Alloted Slots
da_DK: Tildelte Slots

en: Allotted
da_DK: Tildelt

en: Allotted Start to End Date
da_DK: Tildelt start til slutdato

en: Allow Member To Multiple Units
da_DK: Tillad medlem til flere enheder

en: Allow booking for multiple days
da_DK: Tillad reservation for flere dage

en: Already booking this facility Between this date.
da_DK: Reserverer allerede denne facilitet mellem denne dato.

en: Already booking this facility Between this time.
da_DK: Reserverer allerede denne facilitet mellem dette tidspunkt.

en: Alt . Mobile Number
da_DK: Alt . Mobilnummer

en: Alt Mobile Number
da_DK: Alt mobilnummer

en: Amount
da_DK: Beløb

en: Amount After Discount
da_DK: Beløb efter rabat

en: Amount Charge
da_DK: Beløbsgebyr

en: Announcement
da_DK: Bekendtgørelse

en: Apartment Address
da_DK: Lejlighedens adresse

en: Apartment Logo
da_DK: Lejligheds logo

en: Apartment Management
da_DK: Lejlighedsstyring

en: Apartment Management System
da_DK: Lejlighedsstyringssystem

en: Apartment Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete housing society or neighborhood maintenance tasks. It has different user roles like Admin, Resident members, Gatekeeper and Accountant Users.
da_DK: Apartment Management System til wordpress plugin er en ideel måde at håndtere komplette boligforenings- eller kvartervedligeholdelsesopgaver. Det har forskellige brugerroller som Admin, Resident members, Gatekeeper og Accountant Users.

en: Apartment Name
da_DK: Lejlighedens navn

en: Apartment Number
da_DK: Lejlighedsnummer

en: Apartment Type
da_DK: Lejlighedstype

en: Approve
da_DK: Godkende

en: Approved
da_DK: godkendt

en: Approved Facility Template
da_DK: Godkendt facilitetsskabelon

en: Approved Notice
da_DK: Godkendt meddelelse

en: Approved Visitor Request Email Template
da_DK: Godkendt e-mailskabelon for besøgendeanmodning

en: Approved Visitor Request Template
da_DK: Godkendt besøgsanmodningsskabelon

en: Apr
da_DK: apr

en: Are you sure want to delete this record?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne post?

en: Are you sure you want to delete this record?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne post?

en: Asset
da_DK: Aktiv

en: Asset Category
da_DK: Aktivkategori

en: Asset Cost
da_DK: Aktivomkostninger

en: Asset Details
da_DK: Aktivdetaljer

en: Asset Information
da_DK: Aktivoplysninger

en: Asset List
da_DK: Aktivliste

en: Asset Name
da_DK: Aktivets navn

en: Asset No
da_DK: Aktiv nr

en: Asset Number
da_DK: Aktivnummer

en: Asset inserted successfully
da_DK: Aktiv blev indsat

en: Asset updated successfully.
da_DK: Aktivet blev opdateret.

en: Asset/ Inventory Tracker
da_DK: Aktiv/lagersporer

en: Assets
da_DK: Aktiver

en: Assets & Inventory
da_DK: Aktiv og inventar

en: Assets / Inventory Tracker
da_DK: Aktiver / Inventory Tracker

en: Assets Category
da_DK: Aktivkategori

en: Assign Gate
da_DK: Tildel Gate

en: Assign Parking Slot Template
da_DK: Tildel skabelon til parkeringsplads

en: Assign Slot
da_DK: Tildel slot

en: Assign Slot Details
da_DK: Tildel slotdetaljer

en: Assign Slot Email Template
da_DK: Tildel slot e-mail skabelon

en: Assign Slot Information
da_DK: Tildel slotoplysninger

en: Assign Slot Link
da_DK: Tildel Slot Link

en: Assigned Gate
da_DK: Tildelt port

en: Aug
da_DK: aug

en: August
da_DK: august

en: Australian Dollar
da_DK: australske dollar

en: Authentication Key
da_DK: Godkendelsesnøgle

en: Available
da_DK: Ledig

en: Back to wp-admin
da_DK: Tilbage til wp-admin

en: Badge ID
da_DK: Badge-id

en: Bank Details
da_DK: Bank detaljer

en: Bank Name
da_DK: Bank-navn

en: Bank Transfer
da_DK: Bankoverførsel

en: Bill Date
da_DK: Regningsdato

en: Billing Period
da_DK: Faktureringsperiode

en: Book For
da_DK: Book for

en: Book For Activity
da_DK: Bog til aktivitet

en: Booked
da_DK: Booket

en: Booked User Name
da_DK: Booket brugernavn

en: Booking Charge
da_DK: Bookinggebyr

en: Booking Charges
da_DK: Bookinggebyrer

en: Booking Date
da_DK: Bestillingsdato

en: Booking Facilities
da_DK: Booking faciliteter

en: Booking Facility
da_DK: Booking facilitet

en: Booking Facility Details
da_DK: Booking Facility detaljer

en: Booking For From Date
da_DK: Booking For Fra Dato

en: Booking For From Time
da_DK: Booking For Fra Tid

en: Booking For To Date
da_DK: Booking til dato

en: Booking For To Time
da_DK: Booking Til Tid

en: Booking Status
da_DK: Bestillingsstatus

en: Brazilian Real
da_DK: brasilianske real

en: Building
da_DK: Bygning

en: Building Block
da_DK: Byggeklods

en: Building By Unit
da_DK: Bygning efter enhed

en: Building Category
da_DK: Bygningskategori

en: Building Information
da_DK: Bygningsinformation

en: Building Member
da_DK: Bygningsmedlem

en: Building Name
da_DK: Bygningens navn

en: Building Units
da_DK: Bygningsenheder

en: Building Units settings
da_DK: Indstillinger for bygningsenheder

en: Building/Group
da_DK: Bygning/Koncern

en: By Date
da_DK: Efter dato

en: By Hour
da_DK: Efter time

en: COMPOUND:
da_DK: FORBINDELSE:

en: Calendar
da_DK: Kalender

en: Canadian Dollar
da_DK: canadiske dollar

en: Cancel
da_DK: Afbestille

en: Card
da_DK: Kort

en: Care Taker
da_DK: Vicevært

en: Cash
da_DK: Kontanter

en: Category
da_DK: Kategori

en: Category Name
da_DK: Kategorinavn

en: Category:
da_DK: Kategori:

en: Charge Calculate By
da_DK: Beregning af gebyr efter

en: Charge Calculate By
da_DK: Beregning af gebyr efter

en: Charge Deleted successfully.
da_DK: Debitering blev slettet

en: Charge End Date
da_DK: Slutdato for debitering

en: Charge Per
da_DK: Opkrævning pr

en: Charge Period
da_DK: Opladningsperiode

en: Charge Saved successfully.
da_DK: Opkrævning blev gemt

en: Charge Start Date
da_DK: Startdato for opladning

en: Charge Type
da_DK: Opladningstype

en: Charge Updated successfully.
da_DK: Opladning blev opdateret.

en: Charges
da_DK: Afgifter

en: Charges Amount
da_DK: Afgifter Beløb

en: Charges Entry Label
da_DK: Indgangsmærke for gebyrer

en: Charges Information
da_DK: Oplysninger om gebyrer

en: Charges Name
da_DK: Afgifter Navn

en: Charges Payment
da_DK: Gebyrer Betaling

en: Charges Types
da_DK: Gebyrtyper

en: Charges type
da_DK: Afgifter type

en: Check In Date
da_DK: Indtjekningsdato

en: Check In Time
da_DK: Tjek ind tid

en: Check Out
da_DK: Tjek ud

en: Check Out Time
da_DK: Tjek ud tid

en: Check in Time
da_DK: Tjek ind tid

en: Check-In
da_DK: Indtjekning

en: Check-In Date
da_DK: Indtjekningsdato

en: Check-In Time
da_DK: Indtjekningstid

en: Check-Out
da_DK: Udtjekning

en: Check-Out Time
da_DK: Checkout tid

en: Checked Out successfully
da_DK: Tjekket ud

en: Checkin
da_DK: Tjek ind

en: Cheque
da_DK: Kontrollere

en: Choose Gate
da_DK: Vælg Gate

en: City
da_DK: By

en: Close
da_DK: Tæt

en: Close Complaint
da_DK: Luk klage

en: Close Maintenance Request
da_DK: Luk vedligeholdelsesanmodning

en: Close Request
da_DK: Luk anmodning

en: Closed
da_DK: Lukket

en: Comment
da_DK: Kommentar

en: Commercial
da_DK: Kommerciel

en: Commercial Unit
da_DK: Kommerciel enhed

en: Commitee Member
da_DK: Udvalgsmedlem

en: Committee Member
da_DK: Udvalgsmedlem

en: Committee Members
da_DK: Udvalgsmedlemmer

en: Complaint
da_DK: Klage

en: Complaint By
da_DK: Klage af

en: Complaint Deleted Successfully.
da_DK: Klagen blev slettet.

en: Complaint Description
da_DK: Klagebeskrivelse

en: Complaint Details
da_DK: Detaljer om klage

en: Complaint From
da_DK: Klage fra

en: Complaint Information
da_DK: Klageoplysninger

en: Complaint Link
da_DK: Link til klage

en: Complaint Nature
da_DK: Klage Natur

en: Complaint Status
da_DK: Klagestatus

en: Complaint Title
da_DK: Klagetitel

en: Complaint Updated Successfully.
da_DK: Klagen blev opdateret.

en: Complaint deleted successfully
da_DK: Klagen blev slettet

en: Complaint inserted successfully
da_DK: Klage indsat

en: Complaint inserted successfully.
da_DK: Klage indsat.

en: Complaint updated successfully.
da_DK: Klagen blev opdateret.

en: Complaints
da_DK: Klager

en: Compose
da_DK: Skriv

en: Compound
da_DK: Forbindelse

en: Compound Details
da_DK: Sammensatte detaljer

en: Compound Units
da_DK: Sammensatte enheder

en: Confirm Password
da_DK: Bekræft kodeord

en: Contact Name
da_DK: Kontakt navn

en: Copyright ©2023 Mojoomla. All rights reserved.
da_DK: Copyright ©2023 Mojoomla. Alle rettigheder forbeholdes.

en: Corporate ID
da_DK: Virksomheds-id

en: Count
da_DK: Tælle

en: Country
da_DK: Land

en: Country Code
da_DK: Landekode

en: Created By
da_DK: Lavet af

en: Created By:
da_DK: Lavet af:

en: Created Date
da_DK: Oprettet dato

en: Current Password
da_DK: Nuværende kodeord

en: Current Password & New Password should not match.
da_DK: Nuværende adgangskode og ny adgangskode bør ikke matche.

en: Czech Koruna
da_DK: tjekkiske koruna

en: Danish Krone
da_DK: danske kroner

en: Dashboard Card setting For Accountant
da_DK: Dashboard Kortindstilling For revisor

en: Dashboard Card setting For Gatekeeper
da_DK: Dashboard Kortindstilling For Gatekeeper

en: Dashboard Card setting For Members
da_DK: Dashboard Kortindstilling for medlemmer

en: Dashboard Card setting For Staff Members
da_DK: Dashboard-kortindstilling for medarbejdere

en: Datatable
da_DK: Datatabel

en: Datatable Header Settings
da_DK: Indstillinger for datatabelhoved

en: Date
da_DK: Dato

en: Date :
da_DK: Dato:

en: Date :
da_DK: Dato:

en: Date Format
da_DK: Datoformat

en: Date Type
da_DK: Datotype

en: Date of Birth
da_DK: Fødselsdato

en: Date of birth
da_DK: Fødselsdato

en: Day
da_DK: Dag

en: Deactive Suggestion
da_DK: Deaktivt forslag

en: Dec
da_DK: dec

en: December
da_DK: december

en: December 12, 2017
da_DK: 12. december 2017

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete Selected
da_DK: Slet valgte

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Designation
da_DK: Betegnelse

en: Designation Name
da_DK: Betegnelse Navn

en: Discount Amount
da_DK: Rabatbeløb

en: Discount Amount :
da_DK: Rabatbeløb:

en: Do you really want to delete this record?
da_DK: Vil du virkelig slette denne post?

en: Do you want to add penalty?
da_DK: Vil du tilføje straf?

en: Document
da_DK: Dokument

en: Document Deleted Successfully.
da_DK: Dokumentet blev slettet.

en: Document Information
da_DK: Dokumentoplysninger

en: Document Inserted Successfully.
da_DK: Dokument blev indsat.

en: Document Submitted Date
da_DK: Dokument indsendt dato

en: Document Title
da_DK: Dokument titel

en: Document Updated Successfully.
da_DK: Dokumentet blev opdateret.

en: Document deleted successfully
da_DK: Dokumentet blev slettet

en: Document inserted successfully
da_DK: Dokumentet blev indsat

en: Document updated successfully.
da_DK: Dokumentet blev opdateret.

en: Documents
da_DK: Dokumenter

en: Domain
da_DK: Domæne

en: Download
da_DK: Hent

en: Due Amount
da_DK: Forfaldent beløb

en: Due Amount :
da_DK: Forfaldent beløb:

en: Edit
da_DK: Redigere

en: Edit Accountant
da_DK: Rediger revisor

en: Edit Asset
da_DK: Rediger aktiv

en: Edit Assets
da_DK: Rediger aktiver

en: Edit Assign Slot
da_DK: Rediger Tildel Slot

en: Edit Booking Facility
da_DK: Rediger reservationsfacilitet

en: Edit Charges
da_DK: Rediger gebyrer

en: Edit Complaint
da_DK: Rediger klage

en: Edit Document
da_DK: Rediger dokument

en: Edit Event
da_DK: Rediger begivenhed

en: Edit Expense
da_DK: Rediger udgift

en: Edit FAQ
da_DK: Rediger ofte stillede spørgsmål

en: Edit Facility
da_DK: Rediger facilitet

en: Edit Gatekeeper
da_DK: Rediger gatekeeper

en: Edit Inventory
da_DK: Rediger inventar

en: Edit Member
da_DK: Rediger medlem

en: Edit Notice
da_DK: Rediger meddelelse

en: Edit Photo Gallery
da_DK: Rediger fotogalleri

en: Edit Residential Unit
da_DK: Rediger boligenhed

en: Edit Rule
da_DK: Rediger regel

en: Edit Rules
da_DK: Rediger regler

en: Edit Service
da_DK: Rediger tjeneste

en: Edit Slot
da_DK: Rediger slot

en: Edit Staff Check-In
da_DK: Rediger personalecheck-in

en: Edit Staff Checkin
da_DK: Rediger personalecheck

en: Edit Staff Member
da_DK: Rediger medarbejder

en: Edit Tax
da_DK: Rediger skat

en: Edit Visitor Request
da_DK: Rediger besøgsanmodning

en: Email
da_DK: E-mail

en: Email Already in use
da_DK: E-mail Allerede i brug

en: Email ID
da_DK: E-mail-id

en: Email Subject
da_DK: Email emne

en: Email Template
da_DK: Email skabelon

en: Email Templates
da_DK: Email skabeloner

en: Email Updated successfully
da_DK: E-mail blev opdateret

en: Email id Already Exist.
da_DK: E-mail-id findes allerede.

en: Email is not valid
da_DK: E-mail er ikke gyldig

en: Emailid Already Exist.
da_DK: E-mail-id findes allerede.

en: Employee
da_DK: Medarbejder

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable Charges
da_DK: Aktiver afgifter

en: Enable Mail Notifications
da_DK: Aktiver mailmeddelelser

en: Enable Sandbox
da_DK: Aktiver Sandbox

en: End Date
da_DK: Slutdato

en: End Time
da_DK: Sluttid

en: End Time should be greater than Start Time
da_DK: Sluttidspunktet skal være længere end starttidspunktet

en: End Time*
da_DK: Sluttidspunkt*

en: Enter New password.
da_DK: Indtast Ny adgangskode.

en: Enter correct current password.
da_DK: Indtast korrekt nuværende adgangskode.

en: Enter email subject
da_DK: Indtast e-mail-emne

en: Entry
da_DK: Indgang

en: Envato License key
da_DK: Envato-licensnøgle

en: Event
da_DK: Begivenhed

en: Event Approved successfully.
da_DK: Begivenheden blev godkendt.

en: Event Description
da_DK: Begivenhedsbeskrivelse

en: Event Detail
da_DK: Begivenhedsdetaljer

en: Event Details
da_DK: Begivenhedsdetaljer

en: Event End Date
da_DK: Begivenheds slutdato

en: Event End Time
da_DK: Sluttidspunkt for begivenhed

en: Event Information
da_DK: Begivenhedsinformation

en: Event Start Date
da_DK: Begivenhedens startdato

en: Event Start Time
da_DK: Starttidspunkt for begivenheden

en: Event Title
da_DK: Begivenhedens titel

en: Event deleted successfully
da_DK: Begivenheden blev slettet

en: Event inserted successfully
da_DK: Begivenheden blev indsat

en: Event inserted successfully but display After Admin Approved
da_DK: Hændelsen blev indsat, men vises efter administratorgodkendt

en: Event inserted successfully.
da_DK: Medlemmet blev indsat.

en: Event updated successfully.
da_DK: Begivenheden blev opdateret.

en: Expense
da_DK: Bekostning

en: Expense Deleted successfully.
da_DK: Udgift slettet.

en: Expense Entries
da_DK: Udgiftsposter

en: Expense Information
da_DK: Udgiftsoplysninger

en: Expense List
da_DK: Udgiftsliste

en: Expense Report
da_DK: Udgiftsrapport

en: Expense Report By Month
da_DK: Udgiftsrapport efter måned

en: Expense Saved successfully.
da_DK: Udgift gemt

en: Expense Type
da_DK: Udgiftstype

en: Expense Types
da_DK: Udgiftstyper

en: Expense Updated successfully.
da_DK: Udgift blev opdateret.

en: Expense type
da_DK: Udgiftstype

en: Export CSV
da_DK: Eksporter CSV

en: Facilities
da_DK: Faciliteter

en: Facility
da_DK: Facilitet

en: Facility Approved Email Template
da_DK: Facility godkendt e-mail skabelon

en: Facility Booking
da_DK: Facilitet booking

en: Facility Booking Approved Successfully.
da_DK: Facilitetsbooking godkendt.

en: Facility Booking Email Template
da_DK: Facility Booking email skabelon

en: Facility Booking Successfully.
da_DK: Facilitet booking med succes.

en: Facility Booking Template For Admin
da_DK: Facility Booking skabelon til admin

en: Facility Booking Template For Member
da_DK: Facility Booking skabelon for medlem

en: Facility Booking Updated Successfully.
da_DK: Facilitetsreservation blev opdateret.

en: Facility Booking Updated successfully
da_DK: Facilitetsreservation blev opdateret

en: Facility Booking successfully
da_DK: Facilitet booking med succes

en: Facility Charge
da_DK: Anlægsgebyr

en: Facility Deleted Successfully.
da_DK: Faciliteten blev slettet.

en: Facility Details
da_DK: Facilitet detaljer

en: Facility Information
da_DK: Facilitet information

en: Facility Inserted Successfully.
da_DK: Facilitet blev indsat.

en: Facility Name
da_DK: Facilitetsnavn

en: Facility Updated Successfully.
da_DK: Faciliteten blev opdateret.

en: Facility deleted successfully
da_DK: Faciliteten blev slettet

en: Facility inserted successfully
da_DK: Facilitet blev indsat

en: Facility updated successfully.
da_DK: Faciliteten blev opdateret.

en: Family Information
da_DK: Familieoplysninger

en: Family Member
da_DK: Familiemedlem

en: Family Type
da_DK: Familietype

en: Feb
da_DK: feb

en: February
da_DK: februar

en: Female
da_DK: Kvinde

en: Finance payment
da_DK: Finansieringsbetaling

en: Finance/Payment
da_DK: Økonomi/betaling

en: First
da_DK: Først

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: Footer Description
da_DK: Sidefodsbeskrivelse

en: Footer Setting
da_DK: Indstilling af sidefod

en: For entry
da_DK: For adgang

en: For exit
da_DK: Til udgang

en: Four Wheeler
da_DK: Firehjulet

en: From
da_DK: Fra

en: From (
da_DK: Fra (

en: From :
da_DK: Fra :

en: From:
da_DK: Fra:

en: Fully Paid
da_DK: Fuldt betalt

en: GATE:
da_DK: PORT:

en: GENERAL
da_DK: GENEREL

en: GST Number
da_DK: GST nummer

en: GST Number / Vat Number / Tax number
da_DK: GST-nummer / Momsnummer / Skattenummer

en: Gallery
da_DK: Galleri

en: Gate
da_DK: Port

en: Gate Name
da_DK: Portens navn

en: Gate inserted successfully
da_DK: Porten blev indsat

en: Gate updated successfully.
da_DK: Porten blev opdateret.

en: Gatekeeper
da_DK: Portvagt

en: Gatekeeper Access Right
da_DK: Adgangsret til portvagt

en: Gatekeeper Deleted Successfully.
da_DK: Gatekeeper blev slettet.

en: Gatekeeper Inserted Successfully.
da_DK: Gatekeeper indsat.

en: Gatekeeper Updated Successfully.
da_DK: Gatekeeper blev opdateret.

en: Gatekeeper deleted successfully
da_DK: Gatekeeper blev slettet

en: Gatekeeper inserted successfully.
da_DK: Gatekeeper blev indsat.

en: Gatekeeper updated successfully.
da_DK: Gatekeeper blev opdateret.

en: Gender
da_DK: Køn

en: General Setting
da_DK: Generel indstilling

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Generate Invoice Email Template
da_DK: Generer faktura e-mail skabelon

en: Generate Invoice Template
da_DK: Generer fakturaskabelon

en: Go
da_DK: Gå

en: Grand Total :
da_DK: Samlet total:

en: Graph
da_DK: Kurve

en: Group
da_DK: Gruppe

en: Guatemalan Quetzal
da_DK: Guatemalansk Quetzal

en: Half Yearly
da_DK: Halvårligt

en: Hour
da_DK: Time

en: Hungarian Forint
da_DK: ungarske forint

en: I Half
da_DK: I Halvdelen

en: ID Number
da_DK: ID-nummer

en: IFSC Code
da_DK: IFSC kode

en: II Half
da_DK: II Halvdelen

en: INVOICE
da_DK: FAKTURA

en: Id Number
da_DK: ID-nummer

en: If you want to generate recurring invoices every month until the charge end date. so Please enable checkbox.
da_DK: Hvis du ønsker at generere tilbagevendende fakturaer hver måned indtil debiteringsslutdatoen. så Aktiver venligst afkrydsningsfeltet.

en: If your operator supports multiple routes then give one route name. Eg: route=1 for promotional, route=4 for transactional SMS.
da_DK: Hvis din operatør understøtter flere ruter, så giv ét rutenavn. F.eks.: rute=1 for salgsfremmende, rute=4 for transaktions-SMS.

en: Image
da_DK: Billede

en: Image URL
da_DK: Billed-URL

en: Import CSV
da_DK: Importer CSV

en: Import Data
da_DK: Importer data

en: Import User CSV Successfully Uploaded.
da_DK: Importer bruger-CSV blev uploadet.

en: Inbox
da_DK: Indbakke

en: Income
da_DK: Indkomst

en: Income & Expense
da_DK: Indtægter & Udgifter

en: Income & Expense Graph
da_DK: Graf over indtægter og udgifter

en: Income & Expense Report
da_DK: Indtægts- og udgiftsrapport

en: Income List
da_DK: Indkomstliste

en: Income Report
da_DK: Indkomstrapport

en: Income-Expense Report
da_DK: Indtægts-udgiftsrapport

en: Indian Rupee
da_DK: Indiske Rupee

en: Individual
da_DK: Individuel

en: Indonesian rupiah
da_DK: indonesisk rupiah

en: Inventory
da_DK: Beholdning

en: Inventory Category
da_DK: Inventarkategori

en: Inventory Category Name
da_DK: Navn på beholdningskategori

en: Inventory Details
da_DK: Beholdningsdetaljer

en: Inventory Information
da_DK: Lageroplysninger

en: Inventory List
da_DK: Inventarliste

en: Inventory Name
da_DK: Inventarnavn

en: Inventory inserted successfully
da_DK: Beholdningen blev indsat

en: Inventory updated successfully.
da_DK: Beholdningen blev opdateret.

en: Invoice
da_DK: Faktura

en: Invoice Deleted successfully.
da_DK: Faktura blev slettet.

en: Invoice Entries
da_DK: Fakturaposteringer

en: Invoice No
da_DK: Faktura nr

en: Invoice No.
da_DK: Faktura nr.

en: Invoice Number
da_DK: Faktura nummer

en: Invoice Option
da_DK: Faktura mulighed

en: Invoice Payment
da_DK: Fakturabetaling

en: Invoice Payment Receipt
da_DK: Kvittering for fakturabetaling

en: Invoice Prefix
da_DK: Fakturapræfiks

en: Invoice Setting
da_DK: Fakturaindstilling

en: Invoice penalty Settings
da_DK: Indstillinger for fakturabøde

en: Invoices
da_DK: Fakturaer

en: Israeli New Sheqel
da_DK: Israelsk ny shekel

en: January
da_DK: januar

en: Japanese Yen
da_DK: japansk yen

en: Jul
da_DK: jul

en: July
da_DK: juli

en: Jun
da_DK: jun

en: June
da_DK: juni

en: Kenyan shilling
da_DK: Kenyanske shilling

en: Last
da_DK: Sidst

en: Last 12 Months
da_DK: Sidste 12 måneder

en: Last 3 Months
da_DK: Sidste 3 måneder

en: Last 6 Months
da_DK: Sidste 6 måneder

en: Last Month
da_DK: Sidste måned

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Last Week
da_DK: Sidste uge

en: Last Year
da_DK: Sidste år

en: Lease Agreement
da_DK: Lejeaftale

en: Licence Settings
da_DK: Licensindstillinger

en: License Information
da_DK: Licensoplysninger

en: License Setting
da_DK: Licensindstilling

en: Loading...
da_DK: Indlæser...

en: Log In
da_DK: Log på

en: Log Out
da_DK: Log ud

en: Login Link
da_DK: Login link

en: Login Page
da_DK: Login side

en: Login Page Link
da_DK: Link til login-side

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
da_DK: Login mislykkedes: Du har indtastet et forkert brugernavn eller kodeord, prøv venligst igen.

en: Logout
da_DK: Log ud

en: Mail Templates
da_DK: Mail skabeloner

en: Maintenance
da_DK: Vedligeholdelse

en: Maintenance Charges
da_DK: Vedligeholdelsesgebyrer

en: Maintenance Request
da_DK: Anmodning om vedligeholdelse

en: Malaysian Ringgit
da_DK: Malaysisk ringgit

en: Male
da_DK: Han

en: Manage Gate
da_DK: Administrer Gate

en: Manage Gates
da_DK: Administrer porte

en: Manage Gates Information
da_DK: Administrer Gates Information

en: Management Access Right
da_DK: Administrationsadgangsret

en: March
da_DK: marts

en: Max. 160 Character
da_DK: Maks. 160 tegn

en: May
da_DK: Kan

en: Measurement
da_DK: Måling

en: Measurement Charge
da_DK: Måleafgift

en: Member
da_DK: Medlem

en: Member Access Right
da_DK: Adgangsret for medlemmer

en: Member Active Successfully
da_DK: Medlem aktivt med succes

en: Member Approval
da_DK: Medlemsgodkendelse

en: Member Approval Setting
da_DK: Indstilling for medlemsgodkendelse

en: Member Approved by Admin Template
da_DK: Medlem godkendt af administratorskabelon

en: Member Become committee Template
da_DK: Medlem Bliv udvalgsskabelon

en: Member Become from committee member
da_DK: Medlem Bliv fra udvalgsmedlem

en: Member By Building
da_DK: Medlem af Bygning

en: Member By Building Report
da_DK: Medlem Ved Bygningsrapport

en: Member Category
da_DK: Medlemskategori

en: Member Category Name
da_DK: Navn på medlemskategori

en: Member Deleted Successfully.
da_DK: Medlemmet blev slettet.

en: Member Details
da_DK: Medlemsdetaljer

en: Member History
da_DK: Medlemshistorie

en: Member ID Proof-1
da_DK: Medlems-id-bevis-1

en: Member Image
da_DK: Medlemsbillede

en: Member Information
da_DK: Medlemsinformation

en: Member Inserted Successfully.
da_DK: Medlemmet er indsat.

en: Member Name
da_DK: Medlems navn

en: Member Registration
da_DK: Medlemsregistrering

en: Member Removed from committee member
da_DK: Medlem Fjernet fra udvalgsmedlem

en: Member Type
da_DK: Medlemstype

en: Member Updated Successfully.
da_DK: Medlemmet blev opdateret.

en: Member in Building
da_DK: Medlem i Bygning

en: Member inserted successfully
da_DK: Medlemmet blev indsat

en: Member updated successfully.
da_DK: Medlemmet blev opdateret.

en: Members
da_DK: Medlemmer

en: Members By Building
da_DK: Medlemmer Efter Bygning

en: Message
da_DK: Besked

en: Message Comment
da_DK: Besked Kommentar

en: Message Content
da_DK: Besked indhold

en: Message Details
da_DK: Besked detaljer

en: Message For
da_DK: Besked til

en: Message Link
da_DK: Meddelelseslink

en: Message Received Template
da_DK: Besked modtaget skabelon

en: Message Sent Successfully!
da_DK: Beskeden er sendt!

en: Message To
da_DK: Besked til

en: Message deleted successfully
da_DK: Beskeden blev slettet

en: Message sent successfully
da_DK: Beskeden blev sendt

en: Messages
da_DK: Beskeder

en: Mexican Peso
da_DK: Mexicansk peso

en: Middle Name
da_DK: Mellemnavn

en: Mobile No.
da_DK: Mobil nummer.

en: Mobile Number
da_DK: Mobilnummer

en: Month
da_DK: Måned

en: Monthly
da_DK: Månedlige

en: Must be enter percentage value like 5
da_DK: Skal være indtaste en procentværdi som 5

en: My Profile
da_DK: Min profil

en: Name
da_DK: Navn

en: Name & Email ID
da_DK: Navn og e-mail-id

en: Name Of Admin
da_DK: Navn på administrator

en: Name Of Apartment
da_DK: Lejlighedens navn

en: Name Of Receiver
da_DK: Navn på modtager

en: Name Of Sender
da_DK: Navn på afsender

en: Name of Member
da_DK: Navn på medlem

en: Nature
da_DK: Natur

en: Nature:
da_DK: Natur:

en: Net Profit
da_DK: Netto overskud

en: New Password
da_DK: nyt kodeord

en: New Zealand Dollar
da_DK: New Zealandske dollar

en: New password and Confirm password does not match.
da_DK: Ny adgangskode og Bekræft adgangskode stemmer ikke overens.

en: Next
da_DK: Næste

en: Nigerian Naira
da_DK: nigerianske Naira

en: No
da_DK: Ingen

en: No Any Gates.
da_DK: Ingen porte.

en: No Document
da_DK: Intet dokument

en: No FAQ found
da_DK: Ingen FAQ fundet

en: No FAQ found in Trash
da_DK: Ingen ofte stillede spørgsmål fundet i papirkurven

en: No Photo Gallery found
da_DK: Intet billedgalleri fundet

en: No Photo Gallery found in Trash
da_DK: Intet billedgalleri fundet i papirkurven

en: No Records Found !
da_DK: Ingen registreringer fundet!

en: No Title
da_DK: Ingen titel

en: No data available in table
da_DK: Ingen data tilgængelige i tabellen

en: No matching records found
da_DK: Ingen matchende registreringer fundet

en: No rules found
da_DK: Ingen regler fundet

en: No rules found in Trash
da_DK: Der blev ikke fundet nogen regler i papirkurven

en: No.
da_DK: Ingen.

en: No. of Amount
da_DK: Antal Beløb

en: Norwegian Krone
da_DK: norske kroner

en: Not Approved
da_DK: Ikke godkendt

en: Notes
da_DK: Noter

en: Notice
da_DK: Varsel

en: Notice & Event Approved by admin
da_DK: Meddelelse og begivenhed godkendt af admin

en: Notice And Event
da_DK: Meddelelse og begivenhed

en: Notice Approved successfully
da_DK: Meddelelse godkendt

en: Notice Category
da_DK: Meddelelseskategori

en: Notice Content
da_DK: Bemærk indhold

en: Notice Details
da_DK: Besked detaljer

en: Notice End Date
da_DK: Meddelelse Slutdato

en: Notice Information
da_DK: Meddelelsesoplysninger

en: Notice Link
da_DK: Bemærk Link

en: Notice Start Date
da_DK: Bemærk startdato

en: Notice Title
da_DK: Bemærk titel

en: Notice Title:
da_DK: Bekendtgørelsens titel:

en: Notice Type
da_DK: Meddelelsestype

en: Notice Type:
da_DK: Meddelelsestype:

en: Notice Valid Date
da_DK: Bekendtgørelse gyldig dato

en: Notice deleted successfully
da_DK: Meddelelsen blev slettet

en: Notice inserted successfully
da_DK: Meddelelse indsat

en: Notice inserted successfully but display After Admin Approved
da_DK: Meddelelsen er indsat, men vises efter Admin Approved

en: Notice inserted successfully.
da_DK: Meddelelse indsat.

en: Notice updated successfully.
da_DK: Meddelelsen blev opdateret.

en: Notices
da_DK: Meddelelser

en: Notification
da_DK: Notifikation

en: Nov
da_DK: nov

en: November
da_DK: november

en: Number Of Member
da_DK: Antal medlemmer

en: Number Of Members By Building
da_DK: Antal Medlemmer efter Bygning

en: Number Of Unit
da_DK: Antal Enheder

en: Occupied
da_DK: Optaget

en: Occupied By
da_DK: Optaget af

en: Occupied Date
da_DK: Optaget dato

en: Occupied From Date
da_DK: Optaget fra dato

en: Occupied History
da_DK: Besat Historie

en: Occupied Information
da_DK: Optaget Information

en: Occupied To Date
da_DK: Besat til dato

en: Occupied Units
da_DK: Besatte enheder

en: Oct
da_DK: okt

en: October
da_DK: oktober

en: Office
da_DK: Kontor

en: Official Phone Number
da_DK: Officielt telefonnummer

en: On Hold
da_DK: I venteposition

en: On Hold Complaint
da_DK: Ventet klage

en: On Hold Maintenance Request
da_DK: Vedligeholdelsesanmodning på hold

en: On Hold Request
da_DK: On Hold-anmodning

en: On Hold Suggestion
da_DK: Forslag på hold

en: One Member
da_DK: Et medlem

en: One Time
da_DK: En gang

en: Only CSV file are allow.
da_DK: Kun CSV-filer er tilladt.

en: Only jpg,jpeg,png File allowed
da_DK: Kun jpg,jpeg,png fil tilladt

en: Open
da_DK: Åben

en: Open Complaint
da_DK: Åben klage

en: Open Maintenance Request
da_DK: Åbn vedligeholdelsesanmodning

en: Open Request
da_DK: Åbn anmodning

en: Open Suggestion
da_DK: Åbn forslag

en: Other
da_DK: Andet

en: Other Document
da_DK: Andet dokument

en: Other Information
da_DK: Andre oplysninger

en: Other Logo(Invoice, Mail)
da_DK: Andet logo (faktura, post)

en: Owner
da_DK: Ejer

en: Owner Family
da_DK: Ejer Familie

en: Owner's Information
da_DK: Ejers oplysninger

en: Paid
da_DK: Betalt

en: Paid Amount
da_DK: Betalt beløb

en: Paid Amount :
da_DK: Betalt beløb:

en: Paid Invoice Email Template
da_DK: E-mail-skabelon til betalt faktura

en: Paid Invoice Template
da_DK: Skabelon til betalt faktura

en: Parent Item:
da_DK: Overordnet emne:

en: Parking Management
da_DK: Parkeringsstyring

en: Parking Manager
da_DK: Parkeringsleder

en: Parking Slots
da_DK: Parkeringspladser

en: Partially Paid
da_DK: Delvist betalt

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Payment By
da_DK: Betaling pr

en: Payment Date
da_DK: Betalingsdato

en: Payment History
da_DK: Betalingshistorik

en: Payment Link
da_DK: Betalingslink

en: Payment Method
da_DK: Betalingsmetode

en: Payment Report
da_DK: Betalingsrapport

en: Payment Status
da_DK: Betalingsstatus

en: Payment Successfully.
da_DK: Betaling lykkedes.

en: Payment Type
da_DK: Betalings type

en: Payments Status
da_DK: Betalingsstatus

en: Paypal Email Id
da_DK: Paypal e-mail-id

en: Paypal Setting
da_DK: Paypal indstilling

en: Penalty Charge %
da_DK: Straffegebyr %

en: Penalty Days
da_DK: Straffedage

en: Pending
da_DK: Verserende

en: Period
da_DK: Periode

en: Philippine Peso
da_DK: Filippinsk peso

en: Phone
da_DK: telefon

en: Photo
da_DK: Foto

en: Photo Gallery
da_DK: Fotogalleri

en: Please Add Paid Amount.
da_DK: Tilføj venligst betalt beløb.

en: Please Enter the Visitor Name.
da_DK: Indtast venligst besøgendes navn.

en: Please Enter the Visitor's Name.
da_DK: Indtast venligst den besøgendes navn.

en: Please Select Atleast One Image.
da_DK: Vælg venligst mindst ét billede.

en: Please Select Atleast One Record
da_DK: Vælg venligst mindst én post

en: Please Select Gate.
da_DK: Vælg venligst Gate.

en: Please select at least one record.
da_DK: Vælg venligst mindst én post.

en: Please select atleast one users to reply
da_DK: Vælg venligst mindst én bruger at svare

en: Polish Zloty
da_DK: polske zloty

[ctx: Post Type General Name]
en: Photo Gallery
da_DK: Fotogalleri

[ctx: Post Type General Name]
en: Society Rules
da_DK: Samfundets regler

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Photo Gallery
da_DK: Fotogalleri

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Society Rules
da_DK: Samfundets regler

en: Pound Sterling
da_DK: Pund Sterling

en: Previous
da_DK: Tidligere

en: Print Detail
da_DK: Udskriv detaljer

en: Print Details
da_DK: Udskriv detaljer

en: Print Payment Receipt
da_DK: Udskriv betalingskvittering

en: Problems with user
da_DK: Problemer med bruger

en: Processing
da_DK: Forarbejdning

en: Processing...
da_DK: Forarbejdning...

en: Profile
da_DK: Profil

en: Profile Updated Successfully.
da_DK: Profilen blev opdateret.

en: Proposal
da_DK: Forslag

en: Provider
da_DK: Udbyder

en: Purchase Date
da_DK: Købsdato

en: Qualification
da_DK: Kvalifikation

en: Quantity
da_DK: Antal

en: Quantity
da_DK: Antal

en: Quarter I
da_DK: Kvartal I

en: Quarter II
da_DK: Kvartal II

en: Quarter III
da_DK: Kvartal III

en: Quarter IV
da_DK: Kvartal IV

en: Quarterly
da_DK: Kvartalsvis

en: Qulification
da_DK: Kvalifikation

en: REASON FOR VISIT:
da_DK: ÅRSAG TIL BESØG:

en: Reason For Visit
da_DK: Årsag til besøg

en: Reason Name
da_DK: Årsags navn

en: Receiver
da_DK: Modtager

en: Record Updated Successfully.
da_DK: Optagelsen blev opdateret.

en: Record deleted successfully
da_DK: Optagelsen blev slettet

en: Record inserted successfully
da_DK: Optagelsen blev indsat

en: Record updated successfully
da_DK: Optegnelsen blev opdateret

en: Record updated successfully.
da_DK: Optegnelsen blev opdateret.

en: Records Not Found
da_DK: Optegnelser ikke fundet

en: Records not found.
da_DK: Optegnelser ikke fundet.

en: Registration Email Template
da_DK: E-mail skabelon til registrering

en: Remember Me
da_DK: Husk mig

en: Remove
da_DK: Fjerne

en: Reply
da_DK: Svar

en: Reply By :
da_DK: Svar af:

en: Reply By :
da_DK: Svar af:

en: Reply To :
da_DK: Svar til :

en: Reply To :
da_DK: Svar til :

en: Report
da_DK: Rapport

en: Report Complaint
da_DK: Indberet klage

en: Reports
da_DK: Rapporter

en: Request
da_DK: Anmodning

en: Request deleted successfully
da_DK: Anmodningen blev slettet

en: Required form field is missing
da_DK: Påkrævet formularfelt mangler

en: Residential
da_DK: beboelse

en: Residential Unit
da_DK: Boligenhed

en: Residential Unit
da_DK: Boligenhed

en: Residential Unit Deleted Successfully.
da_DK: Boligenhed blev slettet

en: Residential Unit Information
da_DK: Oplysninger om boligenhed

en: Residential Unit Inserted Successfully.
da_DK: Boligenhed indsat.

en: Residential Unit Updated Successfully.
da_DK: Boligenhed blev opdateret.

en: Residential Unit inserted successfully
da_DK: Boligenhed indsat

en: Residential Unit updated successfully.
da_DK: Boligenheden blev opdateret.

en: Resolution
da_DK: Løsning

en: Reson For Visit
da_DK: Reson for besøg

en: Route
da_DK: Rute

en: Rules
da_DK: Regler

en: SAVE
da_DK: GEMME

en: SMS SETTING INFORMATION
da_DK: SMS-INDSTILLINGSINFORMATION

en: SMS Setting
da_DK: SMS-indstilling

en: SMS Setting Information
da_DK: SMS-indstillingsoplysninger

en: SMS Settings Updated Successfully.
da_DK: SMS-indstillinger blev opdateret.

en: SMS Text
da_DK: SMS tekst

en: Save
da_DK: Gemme

en: Save Charges
da_DK: Gem gebyrer

en: Save Charges & Create Invoice
da_DK: Gem gebyrer og opret faktura

en: Save Charges & Update Invoice
da_DK: Gem gebyrer og opdater faktura

en: Save Complaint
da_DK: Gem klage

en: Save Facility
da_DK: Gem facilitet

en: Save Service
da_DK: Gem service

en: Save Tax
da_DK: Spar Skat

en: Schedule Complaint
da_DK: Planlæg klage

en: Schedule Maintenance Request
da_DK: Planlæg anmodning om vedligeholdelse

en: Schedule Request
da_DK: Anmodning om tidsplan

en: Schedule Suggestion
da_DK: Forslag til tidsplan

en: Scheduled
da_DK: Planlagt

en: Search
da_DK: Søg

en: Search FAQ
da_DK: Søg ofte stillede spørgsmål

en: Search Photo Gallery
da_DK: Søg i fotogalleri

en: Search Rules
da_DK: Søgeregler

en: Search for Users...
da_DK: Søg efter brugere...

en: Search...
da_DK: Søg...

en: Select
da_DK: Vælg

en: Select A Facility To Book
da_DK: Vælg en facilitet at booke

en: Select Activity
da_DK: Vælg Aktivitet

en: Select All
da_DK: Vælg alle

en: Select Apartment Type
da_DK: Vælg lejlighedstype

en: Select Asset Category
da_DK: Vælg aktivkategori

en: Select Building
da_DK: Vælg Bygning

en: Select CSV File
da_DK: Vælg CSV-fil

en: Select Category
da_DK: Vælg Kategori

en: Select Compound
da_DK: Vælg Sammensætning

en: Select Country
da_DK: Vælg land

en: Select Currency
da_DK: Vælg Valuta

en: Select Date Format
da_DK: Vælg datoformat

en: Select Designation
da_DK: Vælg betegnelse

en: Select Expense Type
da_DK: Vælg Udgiftstype

en: Select Facility
da_DK: Vælg Facility

en: Select Facility Category
da_DK: Vælg Facility Category

en: Select Facility To Book
da_DK: Vælg facilitet at booke

en: Select Family Type
da_DK: Vælg Familietype

en: Select Image
da_DK: Vælg Billede

en: Select Inventory Category
da_DK: Vælg Beholdningskategori

en: Select Invoice Option
da_DK: Vælg fakturamulighed

en: Select Login Page
da_DK: Vælg Login-side

en: Select Member
da_DK: Vælg medlem

en: Select Member Type
da_DK: Vælg medlemstype

en: Select Message Service
da_DK: Vælg Beskedtjeneste

en: Select Occupied By
da_DK: Vælg Optaget af

en: Select Profile
da_DK: Vælg CSV-fil

en: Select Profile Picture
da_DK: Vælg Profilbillede

en: Select Reason
da_DK: Vælg Årsag

en: Select Slot
da_DK: Vælg Slot

en: Select Staff Category
da_DK: Vælg Personalekategori

en: Select Staff Member
da_DK: Vælg medarbejder

en: Select Tax
da_DK: Vælg Skat

en: Select Unit
da_DK: Vælg Enhed

en: Select Unit Category
da_DK: Vælg enhedskategori

en: Select Unit Name
da_DK: Vælg enhedsnavn

en: Select all
da_DK: Vælg alle

en: Select user to reply
da_DK: Vælg bruger at svare

en: Select users to reply
da_DK: Vælg brugere at svare

en: Send
da_DK: Sende

en: Send Mail To Accountant
da_DK: Send mail til revisor

en: Send Mail To Gatekeeper
da_DK: Send mail til gatekeeper

en: Send Mail To Member
da_DK: Send mail til medlem

en: Send Mail To Staff Member
da_DK: Send mail til medarbejder

en: Send Message
da_DK: Send besked

en: Sender
da_DK: Afsender

en: Sender Name
da_DK: Afsender navn

en: SenderID
da_DK: Afsender-ID

en: Sent
da_DK: Sendt

en: Sep
da_DK: sep

en: September
da_DK: september

en: Service Details
da_DK: Servicedetaljer

en: Service Information
da_DK: Serviceoplysninger

en: Service Name
da_DK: Tjenestenavn

en: Service Provider
da_DK: Service udbyder

en: Service Provider Name
da_DK: Tjenesteudbyderens navn

en: Service deleted successfully
da_DK: Tjenesten blev slettet

en: Service inserted successfully
da_DK: Tjenesten blev indsat

en: Service updated successfully.
da_DK: Tjenesten blev opdateret.

en: Services
da_DK: Tjenester

en: Services & Facility
da_DK: Service & Faciliteter

en: Setup Wizard
da_DK: Opsætningsguide

en: Show
da_DK: At vise

en: Show on calendar
da_DK: Vis i kalenderen

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
da_DK: Viser 0 til 0 af 0 poster

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
da_DK: Viser _START_ til _END_ af _TOTAL_ poster

en: Skills
da_DK: Færdigheder

en: Slot Assign inserted successfully
da_DK: Slot Assign blev indsat

en: Slot Assign updated successfully.
da_DK: Slot Assign blev opdateret.

en: Slot Details
da_DK: Slot detaljer

en: Slot For
da_DK: Slot til

en: Slot Name
da_DK: Slots navn

en: Slot deleted successfully
da_DK: Slot blev slettet

en: Slot inserted successfully
da_DK: Slot indsat korrekt

en: Slot updated successfully.
da_DK: Slot blev opdateret.

en: Society Rules
da_DK: Samfundets regler

en: Society Rules List
da_DK: Samfundets Regelliste

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
da_DK: Beklager, kun JPG-, JPEG-, PNG- og GIF-filer er tilladt!.

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG And GIF files are allowed.
da_DK: Beklager, kun JPG-, JPEG-, PNG- og GIF-filer er tilladt.

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed
da_DK: Beklager, kun JPG-, pdf-, docs.-, JPEG-, PNG- og GIF-filer er tilladt

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
da_DK: Beklager, kun JPG-, pdf-, docs.-, JPEG-, PNG- og GIF-filer er tilladt.

en: Sorry, only JPG, pdf,docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
da_DK: Beklager, kun JPG, pdf, docs., JPEG, PNG og GIF-filer er tilladt.

en: Sorry, that username already exists!
da_DK: Beklager, det brugernavn findes allerede!

en: Sorry, the username you entered is not valid
da_DK: Beklager, det brugernavn du indtastede er ikke gyldigt

en: Source
da_DK: Kilde

en: South African Rand
da_DK: Sydafrikanske Rand

en: Square Feet
da_DK: Kvadratfod

en: Square Meter
da_DK: Kvadratmeter

en: Staff
da_DK: Personale

en: Staff Category
da_DK: Personalekategori

en: Staff Category Name
da_DK: Navn på personalekategori

en: Staff Check-In
da_DK: Personale check-in

en: Staff Check-In Information
da_DK: Information om personaleindtjekning

en: Staff Checkin
da_DK: Personale checkin

en: Staff Checkin Details
da_DK: Personale checkin detaljer

en: Staff Management
da_DK: Personaleledelse

en: Staff Member
da_DK: Medarbejder

en: Staff Member Access Right
da_DK: Medarbejders adgangsret

en: Staff Member Deleted Successfully.
da_DK: Medarbejder slettet.

en: Staff Member Information
da_DK: Medarbejderinformation

en: Staff Member Inserted Successfully.
da_DK: Medarbejder indsat med succes.

en: Staff Member Name
da_DK: Medarbejders navn

en: Staff Member Updated Successfully.
da_DK: Medarbejder opdateret med succes.

en: Staff Member deleted successfully
da_DK: Medarbejder slettet

en: Staff Member inserted successfully.
da_DK: Medarbejder indsat.

en: Staff Member updated successfully.
da_DK: Medarbejderen blev opdateret.

en: Staff Members
da_DK: Medarbejdere

en: Staff Request Updated successfully
da_DK: Personaleanmodning blev opdateret

en: Staff Request deleted successfully
da_DK: Personaleanmodning blev slettet

en: Staff Request inserted successfully
da_DK: Personaleanmodning indsat

en: Staff member
da_DK: Medarbejder

en: Start Date
da_DK: Start dato

en: Start Date To End Date
da_DK: Start til slut dato

en: Start Time
da_DK: Starttidspunkt

en: Start Time To End Time
da_DK: Start Til Slut Tid

en: Start Time*
da_DK: Starttidspunkt*

en: Starting Year
da_DK: Startår

en: State
da_DK: Stat

en: Status :
da_DK: Status:

en: Status :
da_DK: Status:

en: Stripe
da_DK: Stribe

en: Sub Total :
da_DK: Subtotal:

en: Subject
da_DK: Emne

en: Submit
da_DK: Indsend

en: Submitted Date
da_DK: Indsendt dato

en: Subtotal :
da_DK: Subtotal:

en: Suggestion
da_DK: Forslag

en: Support Staff
da_DK: Hjælpepersonale

en: Swedish Krona
da_DK: svenske kroner

en: Swift Code
da_DK: Swift kode

en: Swiss Franc
da_DK: schweiziske franc

en: System Color
da_DK: System farve

en: System Color Code :
da_DK: Systemets farvekode:

en: System Settings
da_DK: Systemindstillinger

en: TAX ID
da_DK: SKATTE ID

en: Taiwan New Dollar
da_DK: Taiwan ny dollar

en: Tap on above icon to add your first Record.
da_DK: Tryk på ovenstående ikon for at tilføje din første post.

en: Tax
da_DK: Skat

en: Tax Amount
da_DK: Skattebeløb

en: Tax Amount :
da_DK: Skattebeløb:

en: Tax Information
da_DK: Skatteoplysninger

en: Tax Name
da_DK: Skat Navn

en: Tax Title
da_DK: Skattebetegnelse

en: Tax deleted successfully
da_DK: Skat blev slettet

en: Tax inserted successfully
da_DK: Skat er blevet indsat

en: Tax updated successfully.
da_DK: Skat blev opdateret.

en: Tenant
da_DK: Lejer

en: Tenant Family
da_DK: Lejer familie

en: Thai Baht
da_DK: thailandske baht

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
da_DK: Det ser ud til at der er et eller andet problem, prøv venligst på et tidspunkt eller kontakt os på sales@dasinfomeida.com

en: This Month
da_DK: Denne måned

en: This Parking Slot Allready Assigned
da_DK: Denne parkeringsplads allerede tildelt

en: This Parking Slot Already Assigned
da_DK: Denne parkeringsplads er allerede tildelt

en: This Week
da_DK: Denne uge

en: This Year
da_DK: Dette år

en: Three Wheeler
da_DK: Trehjulet

en: Time
da_DK: Tid

en: Title
da_DK: Titel

en: To
da_DK: Til

en: To (
da_DK: Til (

en: To :
da_DK: Til :

en: To:
da_DK: Til:

en: Today
da_DK: Legeme

en: Today's Visitors
da_DK: Dagens besøgende

en: Today's Visitors Chart
da_DK: Dagens besøgsdiagram

en: Total
da_DK: i alt

en: Total Amount
da_DK: Total beløb

en: Total Amount
da_DK: Total beløb

en: Total Charge
da_DK: Samlet afgift

en: Total Cost
da_DK: Udgifter i alt

en: Total Expense
da_DK: Samlet udgift

en: Total Income
da_DK: Total indkomst

en: Total Paid Amount :
da_DK: Samlet betalt beløb:

en: Turkish Lira
da_DK: tyrkiske lira

en: Two Wheeler
da_DK: Tohjulet

en: Types Name
da_DK: Typer navn

en: U.S. Dollar
da_DK: Amerikansk dollar

en: UNIT CATEGORY:
da_DK: ENHEDSKATEGORI:

en: UNIT NUMBER:
da_DK: ENHEDSNUMMER:

en: Unallocated
da_DK: Ikke tildelt

en: Unalloted Slots
da_DK: Utildelte slots

en: Unit
da_DK: Enhed

en: Unit By Building
da_DK: Enhed For Bygning

en: Unit Category
da_DK: Enhedskategori

en: Unit Category Member
da_DK: Medlem af enhedskategori

en: Unit Category Name
da_DK: Navn på enhedskategori

en: Unit Documents
da_DK: Enhedsdokumenter

en: Unit Measurement
da_DK: Måleenhed

en: Unit Members
da_DK: Enhedsmedlemmer

en: Unit Name
da_DK: Enhedens navn

en: Unit Size
da_DK: Enhedsstørrelse

en: Unit is already Occupied.
da_DK: Enheden er allerede optaget.

en: Unit name
da_DK: Enhedens navn

en: United Arab Emirates dirham
da_DK: De Forenede Arabiske Emirater dirham

en: Units
da_DK: Enheder

en: Unoccupied
da_DK: Ubesat

en: Unoccupied Units
da_DK: Ubesatte enheder

en: Unpaid
da_DK: Ubetalt

en: Update FAQ
da_DK: Opdater ofte stillede spørgsmål

en: Update Photo Gallery
da_DK: Opdater fotogalleri

en: Update Rules
da_DK: Opdater regler

en: Upload App Icon
da_DK: Upload app-ikon

en: Upload Document
da_DK: Upload dokument

en: Upload Profile
da_DK: Upload profil

en: Upload image
da_DK: Upload billede

en: Use Paymaster Payment Gateways
da_DK: Brug Paymaster Payment Gateways

en: User Management
da_DK: Brugerstyring

en: User Name
da_DK: Brugernavn

en: User Role
da_DK: Brugerrolle

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Username Or Emailid Already Exist.
da_DK: Brugernavn eller e-mail-id findes allerede.

en: Username too short. At least 4 characters is required
da_DK: Brugernavnet er for kort. Der kræves mindst 4 tegn

en: Users
da_DK: Brugere

en: VISIT DATE:
da_DK: BESØGSDATO:

en: VISIT TIME:
da_DK: BESØGSTID:

en: Valid Date:
da_DK: Gyldig dato:

en: Vehicle Model
da_DK: Køretøjsmodel

en: Vehicle Number
da_DK: Køretøjsnummer

en: Vehicle Type
da_DK: Køretøjstype

en: Vendor Name
da_DK: Leverandørnavn

en: View
da_DK: Udsigt

en: View Accountant
da_DK: Se revisor

en: View Details
da_DK: Se detaljer

en: View Document
da_DK: Se dokument

en: View Event
da_DK: Se begivenhed

en: View FAQ
da_DK: Se ofte stillede spørgsmål

en: View Gallery
da_DK: Se Galleri

en: View Gatekeeper
da_DK: Se Gatekeeper

en: View Invoice
da_DK: Se faktura

en: View Member
da_DK: Se medlem

en: View Notice
da_DK: Se meddelelse

en: View Occupied History
da_DK: Se besat historie

en: View Photo Gallery
da_DK: Se billedgalleri

en: View Rules
da_DK: Se reglerne

en: View Staff Member
da_DK: Se medarbejder

en: Visit Date
da_DK: Besøgsdato

en: Visit Reason
da_DK: Besøg Reason

en: Visit Time
da_DK: Besøgstid

en: Visitor Field
da_DK: Besøgsfelt

en: Visitor Management
da_DK: Besøgsstyring

en: Visitor Name
da_DK: Besøgendes navn

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
da_DK: Besøgsnavn-ID-nummer-Køretøjsnummer

en: Visitor Request
da_DK: Besøgsanmodning

en: Visitor Request Approved Successfully
da_DK: Besøgsanmodning blev godkendt

en: Visitor Request Deleted Successfully.
da_DK: Besøgsanmodning blev slettet.

en: Visitor Request Details
da_DK: Besøgendeanmodningsoplysninger

en: Visitor Request Email Template
da_DK: E-mail-skabelon for besøgende anmodning

en: Visitor Request Information
da_DK: Besøgsanmodningsoplysninger

en: Visitor Request Template
da_DK: Besøgsanmodningsskabelon

en: Visitor Request inserted successfully
da_DK: Besøgsanmodning blev indsat

en: Visitor Request updated successfully.
da_DK: Besøgsanmodning blev opdateret.

en: Visitor request Approved successfully
da_DK: Besøgendes anmodning blev godkendt

en: Visitors
da_DK: Besøgende

en: Visitors Management
da_DK: Besøgsstyring

en: Welcom Admin
da_DK: Velkommen Admin

en: Welcome
da_DK: Velkommen

en: Year
da_DK: År

en: Yearly
da_DK: Årligt

en: Yes
da_DK: Ja

en: You can use following variables in the email template:
da_DK: Du kan bruge følgende variabler i e-mailskabelonen:

en: You do not have permission to perform this operation.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at udføre denne handling.

en: Your registration is complete. You can access system using your Email ID and password.
da_DK: Din registrering er gennemført. Du kan få adgang til systemet ved hjælp af dit e-mail-id og din adgangskode.

en: Your registration is complete. Your account will active after admin will approve.
da_DK: Din registrering er gennemført. Din konto vil være aktiv, når administratoren har godkendt.

en: Zip Code
da_DK: Postnummer

en: accountant
da_DK: revisor

en: category Name
da_DK: kategori navn

en: charge Per
da_DK: opkrævning pr

en: committee member
da_DK: udvalgsmedlem

en: email
da_DK: e-mail

en: inventory category
da_DK: Beholdningsenhedskategori

en: management
da_DK: ledelse

en: member
da_DK: medlem

en: owner family
da_DK: ejerfamilie

en: save
da_DK: Gemme

en: square meter
da_DK: kvadratmeter

en: staffmember
da_DK: medarbejder

en: tenant
da_DK: lejer

en: we are going to skip
da_DK: vi vil springe over

en: | Bill To
da_DK: Regning til

en: | Bill To.
da_DK: | Regning til.
